ANDREJA UPĪŠA MUZEJĀ NOTIKS TIKŠANĀS AR DZEJNIECI UN MĀKSLINIECI RŪTU MEŽAVILKU

08/04/2019

Šī gada 17. aprīlī plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā notiks tikšanās ar dzejnieci un mākslinieci Rūtu Mežavilku. Vakara gaitā iecerēta saruna, ko vadīs Mg. jur. Ilze Puķe, kā arī atbildes uz publikas jautājumiem.

Rūta Mežavilka (1971) ir trīs dzejoļu krājumu – “Vēstules no Sālszemes” (1999), “Ikdienas dzīves” (2005), “Dz” (2010) un romāna “Dzimuši Latvijai” (2012) autore –, kā arī ir rakstījusi lugas. Viņas luga “Robinsons” (1995) uzvarējusi Dailes teātra 1999. g. oriģināldramaturgijas konkursā. Studējusi grafiku un scenogrāfiju Latvijas Mākslas akadēmijā un kino režiju pie Anša Epnera. Strādājusi žurnālā “Luna”, “Literatūras Avīzē”, bijusi animatore studijās “Rija”, “Dauka” un “JetMedia”. Pašlaik ir māksliniece AS “Latvijas Mediji”.

Drīz pie lasītājiem nonāks Rūtas Mežavilkas jaunākais romāns un dzejoļu krājums.

“…gaišums un smaržīgums raksturīgs Rūtas jaunākās dzejas kopai. Te ir gan nedaudz no pilsētas un tā, kas daudziem šķistu vien troksnis – trolejbusi un radio -, bet pāri tomēr klājas zināms vieglums ar dabas radītu plīvuru. Protams, pamatā ir kas vairāk un kas tuvāks katram lasītājam – miera un skaistuma meklējumi,”  tā par Rūtas Mežavilkas jaunāko dzeju saka literatūrzinātniece Jūlija Dibovska.

Pasākuma norises vieta: A. Upīša memoriālais muzejs Rīgā (Brīvības ielā 38-4).
Pasākuma norises laiks: 17. aprīlis 18.00–20.00.
Ieejas maksa: 2.00 €.

Vairāk informācijas: Ilze Puķe

+371 67289767; +371 29254346; ilze.puke@memorialiemuzeji.lv

Memoriālo muzeju apvienības un Andreja Upīša muzeja rīkots publisks pasākums. Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Vairāk informācijas: www.memorialiemuzeji.lv

Tikšanās ar Rūtu Mežavilku A301 mini