ANDREJA UPĪŠA MUZEJĀ NOTIKS TIKŠANĀS AR RAKSTNIECI MĀRU SVĪRI

18/09/2018

Šī gada 27. septembrī plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā notiks tikšanās ar rakstnieci un publicisti Māru Svīri. Vakara gaitā ir iecerēta saruna par aktualitātēm, prozaiķes vērojumiem un jaunāko grāmatu “Nopietni pa jokam. Notikumi, vērojumi, kopābūšana.”. Sarunu vadīs Mg. Jur. Ilze Puķe.

Māra Svīre ir viena no pazīstamākajām latviešu rakstniecēm un publicistēm, kopumā 30 grāmatu autore. Rakstniece visplašāk zināma kā Latvijas Kultūras kanonā iekļautās filmas “Limuzīns Jāņu krāsā” scenārija autore; pēc Māras Svīres scenārija tapusi arī rakstnieka Vladimira Kaijaka romānu tetraloģijas ekranizācija – daudzsēriju filma “Likteņa līdumnieki”. Tās ir mūsu kultūras visplašāk pazīstamās un redzamās ikonas.

““Mēs Staburagā” – arī tāds varēja būt šīs grāmatas nosaukums,” tā Māra Svīre raksturo savu jaunāko prozas grāmatu, kurā nopietni nenopietnā stilā atklāti 22 amizanti notikumi Māras Svīres un Vladimira Kaijaka vasaras mājā, kurā viņi kopā pavadījuši gandrīz 40 gadus. Brīnišķīgo vietu pašā Daugavas krastā fotoattēlos fiksējis Gunārs Janaitis, kā arī Māra Svīre un Vladimirs Kaijaks.

““Nopietni pa jokam” ir dāvana visiem Staburagā un tā apkaimē dzīvojošajiem. Viens no darbiem, kuru arī varētu apzīmēt kā veltījumu Latvijai simtgadē, jo tas ir par mūsu valsts dabas skaistumu un neatkārtojamību. Un dabas centrā ir cilvēks – it kā nopietns, bet bieži vien pavisam jokains,” tā recenzijā par Māras Svīres jaunāko grāmatu raksta literatūras kritiķe Elīna Malāne.
Ieejas maksa: 2.00 €.

Vairāk informācijas:

upits@memorialiemuzeji.lv.

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums. Foto un videomateriāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

TIKŠANĀS AR MĀRU SVĪRI A302 mini