AVE SOL! ESI SVEICINĀTA, SAULE!

16/06/2017

Līdz 26. augustam Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, J. Pliekšāna ielā 5/7 apskatāma Daces Visnolas un Paula Putniņa gleznu un mandalu izstāde AVE SOL! ESI SVEICINĀTA, SAULE!

“Saule… Pasaule… Aizsaule … Viņsaule … Nesaule… Viss ir viens. Saule kā Visuma centrs.

Latvijas saule ir sievišķīga. Jūras viļņi ir spēcīgi un vīrišķīgi. Izstādes vadmotīvs – Saules celiņš jūrā – simbolizē sievišķā un vīrišķā saskarsmi. Sievišķā un vīrišķā saplūsmi latvju rakstos simbolizē Dieva un Māras zīmes – divi trīsstūri, kuru smailes satiekas ar sauli pa vidu, veidojot sauļoto stabu. Tas iezīmē arī garīgā un materiālā mijiedarbību un vienotību. Viss ir vienotā veselumā.

… sajūti … sasmaržo … saredzi … sadzirdi … sagaršo … satausti šo pasauli ar visām maņām,” par izstādes koncepciju stāsta māksliniece Dace Visnola un piebilst: “Šobrīd radošums, māksla un mākslas terapija ir mans dzīvesveids, kas vienotā veselumā viens otru papildina, palīdzot baudīt dzīvi uz šīs pasaules.”

Dace Visnola ir māksliniece, sertificēta mākslas terapeite, mākslas skolotāja.

Piedalījusies vairākās izstādēs, t.sk., retrospektīva personālizstāde “Mežābeles vibrācijas” (2016) u.c.

Papildinājusi zināšanas mākslas izglītībā un terapijā pie ārzemju speciālistiem ASV, Lielbritānijā, Zviedrijā, Dānijā, bijusi Ziemeļu Ministru padomes, Fulbright un Rotari kultūras stipendiāte. Kopš 1993. gada ar referātiem un radošām darbnīcām piedalījusies starptautiskos mākslas izglītības un mākslas terapijas semināros un konferencēs Latvijā, ASV, Lielbritānijā, Itālijā, Grieķijā, Lietuvā un Somijā. Publicējusi vairākus rakstus par mākslas izglītību un mākslas terapiju. Biedrību “Latvijas Mākslas terapijas asociācija”, “Latvijas Smilšu spēles terapijas” u.c. biedre. Kopš 2011. gada ir Eiropas Mākslas terapeitu tīklojuma (NEAT) dalībniece.

Pauls Putniņš 1981. gadā beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratoru nodaļu, 1990. gadā – Latvijas Mākslas akadēmijas Interjera un iekārtas nodaļu, iegūstot profesionāla mākslinieka – konstruktora kvalifikāciju. Latvijas Mākslas akadēmijā iegūts profesionālais maģistra grāds mākslā.

Paula mākslas darbi atrodas privātkolekcijās Latvijā, Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Krievijā u.c. Piedalījies vairākās izstādēs, viņa darbi izstādīti galerijās Latvijā. Pauls ir Inčukalna mākslinieku kopas ilggadējs dalībnieks.

Strādājis par mākslinieku un interjeristu, bijis Latvenergo muzeja speciālists un mākslinieks noformētājs, kā arī kompozīcijas, amatu un mākslas skolotājs vispārizglītojošās un mākslas skolās.

 

Pauls Putniņš. Satikšanās Kartons, eļļa, 33x40 cm, 2015.

Pauls Putniņš. Satikšanās Kartons, eļļa, 33x40 cm, 2015.