BRĀĻU GRIMMU IZSTĀDE OJĀRA VĀCIEŠA MUZEJĀ

08/08/2018

No 2018. gada 4. augusta līdz 6. septembrim Ojāra Vācieša muzejā O. Vācieša ielā 19, Rīgā, būs skatāma Brāļu Grimmu biedrības no Kaseles veidotā izstāde “Brāļu Grimmu pasaku pasaule”.

Izstāde iepazīstina ar brāļu, pasaku apkopotāju un valodnieku, Jākoba Grimma (1785–1863) un Vilhelma Grimma (1786–1859) dzīvi un daiļradi, īpašu uzmanību veltot viņu publicētajām pasakām.

Brāļu Grimmu biedrība Kaselē atbalsta brāļiem veltīto muzeju darbību, kā arī veido ceļojošas izstādes, kas tiek eksponētas arī ārpus Vācijas. Izstādes autors Bernhards Lauers aktīvi iesaistās ICOM Literatūras un Komponistu muzeju starptautiskās komitejas darbībā.

Starptautiskā muzeju padome (ICOM) savu darbību sāka 1946. gadā, tā ir lielākā muzeju nozares starptautiskā organizācija pasaulē. Tās ietvaros darbojas gan nacionālās, gan starptautiskās komitejas, kuru uzmanības lokā ir vai nu kāda muzeju darbības joma (piemēram, muzeja menedžments, dokumentēšana, izstāžu apmaiņa), vai arī kāda profila muzeju darbība. Starptautiskās muzeju padomes Literatūras un Komponistu muzeju starptautiskā komiteja (ICOM ICLCM) darbojas jau no 1977. gada.

Vairāk informācijai:

Muzeja vadītāja Ieva Ķīse

+ 371 67619905;+ 371 29443860

ieva.kise@memorialiemuzeji.lv

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Brāļli Grimmi 4-page-001