DARBNĪCA BĒRNIEM UN VECĀKIEM “ASPAZIJA UN ZIEDI”

05/04/2019

13. aprīlī plkst. 11.00 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem un vecvecākiem ir aicināti uz mākslas darbnīcu “Aspazija un ziedi” Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30.

Aspazijai ziedi un augi allaž ir bijuši visapkārt – senos fotoattēlos redzam Aspaziju sēdošu ziedoša dārza vidū vai dzīvoklī līdzās krāšņiem istabaugiem.

Aspazijas dzejā satiekam gan zilo ilgu puķi, gan trakulīgo magoni, gan pavasara zvaniņu – sirdslūzīti. Un kur vēl krāšņie, ziedu izšuvumiem un rakstiem rotātie Aspazijas tērpi!
Darbnīcā gan lielam, gan mazam būs iespēja pētīt Aspazijas fotoportretus, iepazīstot tā laika modi, salīdzināt ziedu un augu rakstus dzejnieces apģērbā un lietās – paklāja rakstā, mēbeļu rotājumos, tapešu zīmējumā un citur –, meklēt un atrast attēlos iepazītos augu motīvus Aspazijas un Raiņa dzīvokļa interjerā.

Ar tekstilflomāsteriem tos kopējot un variējot, izgreznosim nelielu auduma maisiņu, attēlojot dzejas rindās satiktās neparastās puķes. Maisiņu varēs izmantot kā praktiski lietojamu suvenīru.

Darbnīcas ilgums ir divas stundas. Vecāki un vecvecāki aicināti līdzdarboties.

Līva Kaprāle ir tekstilmāksliniece, kas visvairāk savā darbībā iemīļojusi vilnas velšanu, bet labprāt eksperimentē ar daudziem citiem materiāliem, klasiskām un netradicionālām tehnikām. Darbā ar bērniem iepazīstina viņus gan ar tekstilmākslu, gan keramiku, gan dažādām jauktām tehnikām. Ciena un apbrīno savu nozari, bet neuzskata to par putniņu, kas ieslodzīts kādos rāmjos kā zelta būrītī.

Ar Aspaziju Līvai nereti burtiska līdzība frizūrā vai tērpos, un pēc 2015. gada muzeju nakts Ogrē Latvijas muzeju darbinieku balsojumā gūta uzvara nominācijā “Labākais un daiļākais vizuālais pierādījums Aspazijas un Raiņa klātbūtnei muzejos Muzeju naktī”.

Darbnīca “Aspazija un ziedi” ir otrā no deviņām nodarbībām ģimenēm, kas no marta līdz decembrim notiek Raiņa un Aspazijas mājā. Piecas mākslinieces – Ilze Aulmane, Ieva Baumgarte, Līva Kaprāle, Ella Mežule un Eva Vēvere –, izmantojot dažādas tēlotājmākslas veidus (grafiku, glezniecību, tekstila dizainu u.c.) un rosinot bērnus un vecākus iepazīt Aspazijas un Raiņa tekstus –, sniegs iespēju ģimenēm radoši darboties kopā, veidojot savus mākslas darbus.

Darbnīcu ciklu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Lūdzam pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pastu dora.pauzere@memorialiemuzeji.lv vai zvanot pa tālruni 29572469

Ieeja ģimenēm ar bērniem – 3.00 EUR.

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums. Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Vairāk informācijas: www.memorialiemuzeji.lv

LSD