DZEJAS LASĪJUMU VAKARS “IEČUKSTI EZERĀ”

12/04/2018

Piektdien, 13. aprīlī, plkst. 18.00 Ojāra Vācieša muzejā (Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 19) notiks dzejas lasījumu vakars “Iečuksti ezerā”.

Pasākumā dzeju lasīs dzejnieku kopas “Trīspadsmitais kurss” dalībnieki: Dainis Deigelis, Ginta Gerbaševska, Mārtiņš Pommers, Alise Mētra, Agnese Blaua, Anita Ozoliņa un Ivars Vācers. Par pasākuma muzikālo daļu rūpēsies Andris Akmentiņš – dzejnieks, rakstnieks un dziesminieks vienā personā – un Inita Jansone.

Dzejnieku apvienība “Trīspadsmitais kurss” tika izveidota pirms nedaudz vairāk nekā gada, saplūstot divām Literārās akadēmijas jauno dzejnieku grupām. Šī gada laikā apvienība organizējusi pasākumus Rīgā un reģionos ar mērķi veicināt dzejas lasīšanu, klausīšanos un jaunradi. Apvienības organizētajiem pasākumiem raksturīgi formas un žanru eksperimenti. Festivālā “Baltā nakts” tika veidota dzejas performance “Kolektīvā bezapziņa”, bija organizēts bērnu dzejas vakars, dzeja ir pārtapusi dziesmās utt. Visu “Trīspadsmitā kursa” veidoto pasākumu neiztrūkstošā daļa ir sadarbība ar mūziķiem.

Andris Akmentiņš ir dzejnieks, mūziķis, prozas un dziesmu tekstu autors. Izdevis vairākus dzejas krājumus un vienu stāstu grāmatu. Šogad sagaidāms arī Andra Akmentiņa pirmais romāns, kas būs noslēdzošais darbs vēsturisko romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts”. Vadījis Literārās akadēmijas nodarbības daļai no “Trīspadsmitā kursa” biedriem.

Inita Jansone ir jauna latviešu izpildītāja un dziesmu autore, kura apvieno dažādu dzejnieku darbus ar brīžiem smeldzīgām, brīžiem romantiskām melodijām un ģitāras un ukuleles skaņām. Starp izmantotajiem tekstu autoriem var minēt gan latviešu klasiķus Frici Bārdu, Raini, Aspaziju un Annu Saksi, gan tādu leģendāru autoru kā Rabindranats Tagore.

Ieejas maksa – 2.00 €.
Skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1.50 €.