“EDGARS RAČEVSKIS UN DRAUGI” – KONCERTS JĀŅA AKURATERA MUZEJĀ

21/12/2017

Piektdien, 22. decembrī, plkst. 17.00 Jāņa Akuratera muzejā (Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a) apmeklētājus aicinām uz koncertu “Edgars Račevskis un draugi”. Jau pirms muzeja restaurācijas par tradīciju bija kļuvuši Ziemassvētkiem veltītie koncerti, kurus rīko Maestro – Edgars Račevskis. Un tagad – pēc mājas atjaunošanas – šī brīnišķīgā tradīcija tiek atjaunota.

Kad Akuratera mājā ienāk diriģents Edgars Račevskis, tā vien šķiet, ka viņa pāri plūstošajai enerģijai šis divstāvu koka nams ir par šauru. Tai varbūt labāk iederētos Latviešu Biedrības nams, Dziesmusvētku estrāde… Un tomēr tieši Akuratera mājas pirmajā stāvā diriģenta Račevska ģimene nodzīvoja no 1960. gada gandrīz 30 gadu, palīdzot uzturēt un saglabāt šo koka namu un interjera priekšmetus. Arī muzeja darbības laikā diriģents un kuplā Račevsku dzimta turpina viesoties ar pasākumiem un koncertiem.

22. decembra koncertā būs iespējams dzirdēt paša Maestro Edgara Račevska kompozīcijas. Tās būs gan solodziesmas un dueti ar Gunas Ikonas, Astrīdas Ivaskas, Vitauta Ļūdēna, Daina Šmita un Laimas Akurateres dzeju, gan instrumentālās kompozīcijas mežragam un violončello, gan Ave Maria. Īpašs notikums būs dziesmas “Prieks” ar Laimas Akurateres vārdiem pirmatskaņojums. Maestro mūzikas izpildītāji būs mežraga spēles vecmeistars Arvīds Klišāns, solisti Agnese Malnača (soprāns), Sabīne Krilova (mecosoprāns) un Juris Vizbulis (tenors). Visjaunākais mākslinieks būs solists Eduards Jansons, kurš šobrīd vēl mācās Rīgas Doma kora skolā. Violončello spēlēs Inita Malnača. Koncertmeistare pie Jāņa Akuratera mājas autentiskajām restaurētajām klavierēm būs Ilze Ozoliņa. Programmu vadīs – Liene Račevska.

Koncerta programmā:
1. Edgars Račevskis. AVE MARIA. Atskaņo: Juris Vizbulis un Ilze Ozoliņa;
2. Edgars Račevskis. Maza cilvēka vakarlūgšana. Atskaņo: Eduards Jansons un Ilze Ozoliņa;
3. Edgars Račevskis, Guna Ikona. Burve. Atskaņo: Sabīne Krilova un Ilze Ozoliņa;
4. Edgars Račevskis. Serenāde. Atskaņo: Inita Malnača, Arvīds Klišāns un Ilze Ozoliņa;
5. Edgars Račevskis, Astrīde Ivaska. Kādēļ? Atskaņo: Juris Vizbulis un Ilze Ozoliņa;
6. Edgars Račevskis. Koncerts mežragam: 1. Latvijas motīvs Upsalā. 2. Parafrāze. Atskaņo: Arvīds Klišāns un Ilze Ozoliņa;
7. Edgars Račevskis, Vitauts Ļūdēns. No jūras neaiziet. Atskaņo: Sabīne Krilova un Ilze Ozoliņa;
8. Edgars Račevskis, Laima Akuratere. Prieks (pirmatskaņojums). Atskaņo: Sabīne Krilova un Ilze Ozoliņa;
9. Edgars Račevskis, Dainis Šmits. Ciemgaļu dižā mežābele. Atskaņo: Agnese Malnača, Juris Vizbulis, Inita Malnača un Ilze Ozoliņa;
10. Edgars Račevskis, Laima Akuratere. Šūpoles. Atskaņo: Juris Vizbulis un Ilze Ozoliņa.

Uzziņas: racevskis@inbox.lv; akuretera.muz@inbox.lv; tālr. 29451112.

Ieeja – par ziedojumiem.

“EDGARS RAČEVSKIS UN DRAUGI” – KONCERTS JĀŅA AKURATERA MUZEJĀ

“EDGARS RAČEVSKIS UN DRAUGI” – KONCERTS JĀŅA AKURATERA MUZEJĀ