EDUARDA AIVARA DZEJAS KRĀJUMA “DZEJOĻU REMONTS” ATVĒRŠANAS SVĒTKI JĀŅA AKURATERA MUZEJĀ

05/10/2020

8. oktobrī plkst. 18.00 Jāņa Akuratera muzejs Rīgā, Ojāra Vācieša iela 6a, aicina uz Eduarda Aivara dzejas krājuma “Dzejoļu remonts” atvēršanas svētkiem. Pasākumā piedalīsies krājuma autors, grāmatas redaktors Ilmārs Šlāpins, mākslinieks brālis Y, kā arī izdevniecības “Neputns” pārstāvji.

“Dzejoļu remonts” ir Eduarda Aivara desmitais dzejoļu krājums.

“Grāmatu kā skavas satur septiņi īsi dzejoļi ar to pašu virsrakstu “Dzejoļu remonts”, sanumurēti no I līdz VII, un atrodas viens no otra pieklājīgā attālumā, gluži kā mašīnu (lasi: dzejoļu) servisi. Tāpat lasītājiem būs interesanti sastapt jau agrāk radīto dzejas formu – dzejoļus ar gariem virsrakstiem, kur iespaids piedzimst virsrakstā, kurš ir kā slīdoša lente, bet pats dzejolis ir pavisam īss un atgādina atbalsi. Arī šie dzejoļi nav vienkopus, bet pavada visā grāmatas garumā,” stāsta krājuma autors Eduards Aivars

Krājuma redaktors Ilmārs Šlāpins: “Jaunais krājums sevī apvieno divas lasītājam jau pazīstamas šī dzejnieka daiļrades šķautnes. Ironiskas refleksijas pilnos dzejoļus ar garajiem virsrakstiem un rezignētus ikdienības vērojumus, kas šeit, atšķirībā no īsprozas “minimām”, ieguvuši lirisku nosvērtību.”

Eduards Aivars (īst. v. Aivars Eipurs) kopš 1985. gada regulāri publicē literārus darbus . Strādā par dzejas un prozas konsultantu Latvijas Rakstnieku savienībā. Autors desmit dzejoļu krājumiem, diviem īsprozas krājumiem, sastādījis antoloģiju “Viens dzejolis 2013″, atdzejojis Andrē Bretona, Viljama B. Jeitsa, Dilana Tomasa un citu dzejnieku darbus. Saņēmis Dzejas dienu balvu par krājumu “Es pagāju” (2002), Ventspils Rakstnieku un tulkotāju mājas balvu “Sudraba tintnīca” par krājumu “Sakvojāžs” (2012). Eduarda Aivara dzeja atdzejota angļu, krievu, ukraiņu, poļu, lietuviešu, igauņu, somu, ungāru, zviedru u. c. valodās. 2018. gadā klajā nāca Eduarda Aivara grāmatas angļu un krievu valodā (Phenomena. Wales, PARTHIAN, 2018; Где то здесь должна быть Эвропа. Москва, 2018).

Dzejoļu-remonts-WEB

Dzejoļu-remonts-WEB