JĀŅA AKURATERA MUZEJĀ NOTIKS ANDREJA UPĪŠA LUGAS “ATRAITNES VĪRS” IZRĀDE

03/10/2017

7. oktobrī plkst. 13.00 Jāņa Akuratera muzejā notiks Kultūras centra “Iļģuciems” teātra studijas “Rampa” Andreja Upīša lugas “Atraitnes vīrs” izrāde Ināras Čakstes režijā. Izrādes tēli darbosies gan Jāņa Akuratera muzeja pagalmā, gan iekštelpās. Izrāde ir pieteikta festivālam “Rīga spēlē teātri”, un 7. oktobrī to vērtēs arī žūrija.

“Tā ir pilsētas nomaļu dzīves un tipu komēdija, kurā tipiskas Upīša rakstnieka simpātijas un antipātijas savītas ar pilsoņiem un brīvajiem vieglas dzīves meklētājiem “proletariešiem”. [..] Daži tipi asi raksturīgi, skatuves cienīgi,” – tā par Andreja Upīša komēdiju “Atraitnes vīrs” 1926. gadā, apcerot jaunāko latviešu dramaturģiju, raksta Jānis Akuraters.

Komēdiju “Atraitnes vīrs” Andrejs Upīts saraksta un publicē grāmatā 1925. gadā. Roberts Kroders par lugu savulaik saka: “Andrejs Upītis savā komēdijā “Atraitnes vīrs” tiecas uz tīri komēdisku veidošanu, apliecinādams sava satīriskā talanta augošo spēku. [..] Upīša jaunā komēdija ir reālistisku tipu un situāciju komēdija ar Gogoļa “Revidenta” darbības shēmu.”

Andreja Upīša lugas “Atraitnes vīrs” pirmizrāde notiek 1925. gadā Latvijas Nacionālajā teātrī Alfreda Amtmaņa-Briedīša režijā.

Iļģuciema Kultūras centra teātra studija “Rampa” ar savām izrādēm Jāņa Akuratera muzejā ir viesojusies vairākkārt. Ināras Čakstes režijā teātra studija ir iestudējusi un muzejā izrādījusi arī Jāņa Akuratera darbus: 2008. gadā “Kalpa zēna vasaru”, 2014. gadā pasaku lugu “Šis un tas Itnekas”.

Izrādes “Atraitnes vīrs” Jāņa Akuratera muzejā biļetes cena – 2.00 €, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1.50 €.

Atraitnes vīrs