JĀŅA AKURATERA MUZEJS PRETENDĒ UZ “KILOGRAMS KULTŪRAS 2017” BALVU!

16/01/2018

No 8. janvāra notiek balsošana par “Kilograms kultūras 2017” pretendentiem. Sabiedrisko mediju žūrija mantojuma kategorijā balsojumam ir izvirzījusi atjaunoto Jāņa Akuratera muzeju.

Jāņa Akuratera muzejs atkal tika atvērts apmeklētājiem pēc restaurācijas, 2017. gada 30. augustā. Muzeja restaurācija tika īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta līdzfinansētās programmas LV04 “Kultūras un dabas mantojuma saglabāšana un atjaunināšana” ietvaros, programmas finansējumu iegūstot neliela apjoma grantu shēmas “Kultūras mantojuma saglabāšana” atklātā konkursā. Projekta īstenotājs – Memoriālo muzeju apvienība. Projekta partneris – valsts akciju sabiedrība “Valsts nekustamie īpašumi” – nodrošināja projekta administratīvo, finanšu un būvprocesa vadību. Projekta partneris no Norvēģijas Karalistes bija Lillehammeres muzeju apvienības Speciālie muzeji.

Tagad apmeklētājiem ir apskatāma visa Jāņa Akuratera māja: Kamīnzāle, Ēdamistaba, Trauku istaba, Virtuve, Priekšnams, Kabinets, Gaišais salons, Laimas istaba, Marijas istaba un Vannas istabā. Muzeja ekspozīcija izveidota ar Latvijas Republikas Kultūras ministrijas, Valsts kultūrkapitāla fonda, Jāņa Akuratera biedrības un privātpersonu finansiālu atbalstu.

Priecāsimies par atbalstu “Kilograms kultūras 2017” konkursā. Balsot var līdz 18. janvārim vienu reizi dienā, reģistrējoties ar e-pastu vai kādu no sociālo tīklu kontiem: http://www.lsm.lv/raksts/kultura/kulturtelpa/kilograms-kulturas-2017-gada-balsojums.a263119.