JĀNIS JAUNSUDRABIŅŠ – GLEZNOTĀJS UN RAKSTNIEKS JEB ABAS MĀKSLAS MAN VIENĀDI MĪĻAS

15/08/2019

23. augustā plkst. 18.00 Jāņa Akuratera muzejs (Rīgā, O. Vācieša ielā 6a) aicina uz pasākumu “Jānis Jaunsudrabiņš – gleznotājs un rakstnieks jeb “abas mākslas man vienādi mīļas”.

Augusts ir Jāņa Jaunsudrabiņa mēnesis – zem spožajām augusta zvaigznēm Jaunsudrabiņš ieradās šajā pasaulē un zem tām viņam bija lemts aiziet mūžībā. Jaunsudrabiņš pasauli redzēja un izjuta krāsās, jo visu mūžu strādājis divās mākslas nozarēs – rakstniecībā un glezniecībā, vienai otru papildinot vai laiku pa laikam mainot prioritātes.

Glezniecības arodu Jaunsudrabiņš apguvis Blūma zīmēšanas skolā, kā arī pašmācības ceļā un īslaicīgās studijās Minhenē, Berlīnē, Parīzē. Ar Jāni Akurateru Jaunsudrabiņu saista ilgstoša literārā draudzība, kā arī glezna“Arājs”, ko saņem kā dāvanu no autora. Glezna “Arājs” ir ceļojusi kopā ar Akurateru pa dažādām viņa dzīves vietām, bet tagad tā skatāma Akuratera kabinetā.

Pasākuma plāns:

1. Jānis Jaunsudrabiņš “Piemini Latviju!” un citi tēlojumi. – Kopīgs lasījums un dūdu improvizācijas – Māris Jēkabsons.
  2. Jānis Jaunsudrabiņš un Jānis Akuraters. Dzīves ceļi un krustceļi – muzeja vadītāja Ruta Cimdiņa.
  3. Jāņa Jaunsudrabiņa devums glezniecībā un grāmatu grafikā – mākslas vēsturniece Ingrīda Burāne.
  4. Jāņa Jaunsudrabiņa mākslas darbi Jāņa Akuratera kolekcijā – muzeja speciāliste Maira Valtere.
  5. Juris Kulakovs. Dziesmas ar Jāņa Akuratera un Jāņa Jaunsudrabiņa vārdiem. Ieva Parša (balss), pie klavierēm – Juris Kulakovs.

Ieejas maksa – 2.00 EUR;

skolēniem, studentiem, senioriem – 1.50 EUR.

Uzziņas: akuratera.muz@inbox.lv; akuraters@memorialiemuzeji.lv

Tālrunis: 67619934; 29451112