JAUNA LITERĀRI FINANSIĀLA NODARBĪBA “ROMĀNS AR ZELTU” ANDREJA UPĪŠA MUZEJĀ

14/09/2020

No 16. septembra Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā vidusskolēni aicināti apmeklēt jaunu literāri finansiālu nodarbību “Romāns ar Zeltu”. Pusotras stundas laikā skolēni labāk izpratīs Andreja Upīša neparasti mūsdienīgo romānu “Zelts” un tā tapšanas literāro, vēsturisko un ekonomisko kontekstu, strādās komandās, risinot uzdevumus, un diskutēs par romāna problemātikas aktualitāti šodien.

Atklāšanas pasākums 16. septembrī plkst. 16.00

Vienlaikus izstrādāta programmas mobilā versija izbraucieniem uz skolām.

Romāns “Zelts”, kas pirmoreiz grāmatā izdots 1921. gadā, ir viens no laikmetīgākajiem Andreja Upīša (1877–1970) darbiem vairāku iemeslu dēļ. Sižeta centrā ir nabadzīgā Sveiļu ģimene, kuras piepeši mantotais zelts ieceļ viņus pilnīgi svešā smalku lietu, vieglprātīgu bankas mahināciju un neapvaldītas uzdzīves vidē. Bet cik bīstams var būt šāds “Romāns ar Zeltu” un kāda ir tā patiesā cena? Vai zelts pieder mums, vai tomēr mēs – zeltam?

Romāns ir ne vien spožs reālisma literatūras paraugs, bet arī mūsdienu jauniešiem sniedz bagātīgu informāciju par ekonomisko uzplaukumu Rīgā pirms Pirmā pasaules kara, kā arī aicina kritiski izvērtēt savu finanšpratību. Tādejādi jaunie ļaudis, sasniedzot pilngadību, būtu labāk sagatavoti tādiem dažādiem “pieaugušo” pasaules kārdinājumiem kā ātro kredītu plašais, bet ne vienmēr caurspīdīgais piedāvājums.

Darba laiks: otrdienās – sestdienās 10.00–17.00. Muzejs slēgts svētdienās un pirmdienās.

Pieteikšanās: zvanot uz muzeju pa tālruni 67289767 vai rakstot uz e-pastu upits@memorialiemuzeji.lv. Lūgums pieteikties vairākas dienas pirms vēlamā nodarbības laika!

Ieejas maksa: 2 eiro. Skolotājiem ieeja bez maksas. Iespējams izmantot “Latvijas skolas somas” finansējumu.

Nodarbība vidusskolēniem Romāns ar Zeltu Andreja Upīša muzejā no 16. septembra