“KAROGA STĀSTS” KR. BARONA MUZEJĀ

22/05/2019

Ir sācies festivālu gadalaiks. Arī folkloras draugi šovasar satiksies festivālā “Baltica” Igaunijā. Bet pie mums, Kr. Barona muzejā (Krišjāņa Barona iela 3–5, Rīga), joprojām aplūkojama izstāde “Astoņas baltas dienas”. Tā atsauc atmiņā laiku pirms vairāk nekā 30 gadiem, kad Latvijā pirmoreiz izskanēja “Balticas” sauciens – dūdās, balsīs un sirdīs. Toreiz daudz kas notika pirmoreiz. Un turpinās.

Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica” ir nozīmīgs notikums Baltijas kultūras telpā. 1988. gadā folkloras festivāls pirmo reizi norisinājās Latvijā. Atmodas jeb dziesmotās revolūcijas garīgo spēku sevī nesa senās dziesmas, kuru godā celšana bija tieši folkloras kopu misija un gods.

Ar “Balticas” stāstiem aicinām dalīties arī jūs. Pirmā tikšanās vēl šomēnes – 29. maijā plkst. 18.00 Kr. Barona muzejā. “Karoga stāstu” līdzēs izstāstīt Liena Teterovska un tautas tradīciju kopa “Budēļi”.

Atbalsta: Valsts kultūrkapitāla fonds, Memoriālo muzeju apvienība.

Vairāk informācijas:

Muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa

+371 67284265; +371 29120216; ruta.karklina@memorialiemuzeji.lv

Atklāšanas pasākumā foto un videomateriāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Baltica