KONKURSA “MANS SVĒTDIENAS RAKSTU DARBS” FINĀLISTI

08/04/2020

Banneris

Šis gads ir Laimas Akurateres (1910–1969) simtdesmitās jubilejas gads. Laima Akuratere bija ne tikai dzejnieka, pirmā Tēvzemes balvas laureāta rakstniecībā, Jāņa Akuratera meita, bet arī dzejniece un atdzejotāja.

Atzīmējot dzejnieces un tulkotājas Laimas Akurateres 110. gadadienu, Jāņa Akuratera muzejs aicināja šogad 5.–12. klases skolēnus piedalīties sacerējumu konkursā, rakstot darbu par kādu no dotajām tēmām, par kurām arī pati Laima rakstījusi skolas laika domrakstos un savā dzejā:
1) Ceļojuma ietekme uz cilvēka dvēseli
2) Māksla – dzīves svētdiena
3) Akuratera varoņu raksturīgākās iezīmes
4) Kādas es vēlētos savas mājas
5) Kādu es vēlētos savu dzīvi
6) „Aiz manas mājas ir ezers –
Viss debesu spožums tur mīt…” /Laima Akuratere/.

Finālisti, kuri rakstīja savu sacerējumu par tematu “Aiz manas mājas ir ezers – / Viss debesu spožums tur mīt… (Laima Akuratere)” ir:
Jānis Briedis, Luīze Kalniņa, Lizete Rudzīte, Amēlija Gusakova, Ieva Karro, Marija Breča, Anna Estere Rubule, Dace Kele, Marta Grīnvalde, Edvards Kaļva, Lelde Ločmele, Samanta Borovikova, Patrīcija Nagle, Rūdolfs Fišers, Monta Apeināne, Raivis Riekstiņš.

Konkursa finālisti, kuri rakstīja savu sacerējumu par tematu “Ceļojuma ietekme uz cilvēka dvēseli” ir:

Markuss Zicāns, Denīze Janevica, Edvards Vītoliņš, Elizabete Cīrule, Margita Gruberte, Daniels Gucans, Annemarija Oļševska, Elizabete Ģērmane, Marta Karolīne Ziņģīte, Evelīna Gateža, Elza Mazule, Mārtiņš Mežulis, Marta Asare, Anne Gabija Skadiņa, Elīna Zvejniece, Luīze Anna Pētersone, Aleksandrs Grigorjevs.

Konkursa finālisti, kuri rakstīja savu sacerējumu par tematu “Māksla – dzīves svētdiena” ir:
Kiāra Golvere, Marta Bruzgule, Emīls Grants, Dzintars Ralfs Šķeltiņš, Elizabete Puzule, Annija Bedeice, Viktorija Graubiņa, Līva Marta Klibiķe, Marta Ragele, Evelīna Grīvīte, Ieva Radzvilaviča, Alise Vanaģele, Elīna Krastiņa.

Konkursa finālisti, kuri rakstīja savu sacerējumu par tematu “Kādu es vēlētos savu dzīvi” ir:
Katrīna Mūna Maizīte, Viktorija Litauniece, Alekss Dzērve, Paula Čudare, Šarlote Jurjāne, Lāsma Rozenberga, Mārtiņš Alens Pīlāgs, Markuss Bērziņš, Maruta Opočkina, Sabīne Helviga, Arta Pinka, Rēzija Marta Spudas, Valters Bārda, Kate Katerīna Ruņģe, Dārta Kancēviča, Katrīna Anna Rempe, Elizabete Zariņa, Aina Zubrova, Aleksandrs Franckevičs, Ieva Renāte Pētersone, Kristaps Začests.

Konkursa finālisti, kuri rakstīja savu sacerējumu par tematu “Kādas es vēlētos savas mājas” ir:
Atvars Ziediņš, Adriana Jēkabsone, Markuss Billis, Marats Kočegarovs, Emīlija Lemberga, Evelīna Akmene, Elīna Ķēniņa, Samanta Saveļjeva, Anete Stepiņa, Oto Veliks, Kalvis Lazdiņš, Evelīna Tīna Circene, Lāsma Kalēja, Ance Millere, Adelīna Parma, Emīlija Gustīne Zommere, Elija Astreiko, Anna Fedulova.

Konkursa finālisti, kuri rakstīja savu sacerējumu par tematu “Jāņa Akuratera varoņu raksturās iezīmes” ir:
Līva Lipace un Ralfs Sebastians Rozens.

Visus konkursa finālistus aicināsim Jāņa Akuratera muzejā (Rīgā, O. Vācieša ielā 6 a) uz laureātu godalgošanu pēc Valstī noteiktās ārkārtas situācijas izbeigšanās un pulcēšanās un sabiedrisku pasākumu aizliegumu atcelšanas. Par pasākuma norisi izziņosim pēc ārkārtas situācijas beigām.

Priecājamies, ka skolēnu radošo darbu konkursā savus darbus iesūtīja tik daudz skolēnu no visas Latvijas. Kopā saņēmām 174 skolēnu darbus no 57 Latvijas skolām: Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolas, Bauskas 2. vidusskolas, Berģu Mūzikas un mākslas pamatskolas, Bērzaunes pamatskolas, Carnikavas pamatskolas, Dāvja Ozoliņa Apes vidusskolas, Dobeles Valsts ģimnāzijas, Druvas vidusskolas, Ērgļu vidusskolas, Ikšķiles vidusskolas, Jaunjelgavas vidusskolas, Jaunpiebalgas vidusskolas, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Jēkabpils 3. vidusskolas, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienības, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Jūrmalas pilsētas Lielupes pamatskolas, Kandavas Reģionālās vidusskolas, Ķeipenes pamatskolas, Limbažu 3. vidusskolas, Līvānu novada Vakara (maiņu) vidusskolas, Lubānas vidusskolas, Mālpils novada vidusskolas, Mārupes Valsts ģimnāzijas, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskolas, Ogres 1. vidusskolas, Ogres Valsts ģimnāzijas, PIKC Rēzeknes tehnikuma, Pildas pamatskolas, Pilsrundāles vidusskolas, Privātās pamatskolas „Gaismas tilts 97“, Pūres pamatskolas, Rekavas vidusskolas, Rēzeknes Valsts 1. ģimnāzijas, Rīgas 45. vidusskolas, Rīgas 49. vidusskolas, Rīgas 74. vidusskolas, Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas, Rīgas Juglas vidusskolas, Rīgas Katoļu ģimnāzijas, Rīgas Valsts tehnikuma Balvu teritoriālā struktūrvienības, Rožupes pamatskolas, Saulkrastu vidusskolas, Siguldas 1. pamatskolas, Skrundas vidusskolas, Straupes pamatskolas, Sventes vidusskolas, Talsu sākumskolas, Taurupes pamatskolas Mazozolu filiāles, Taurupes pamatskolas Meņģeles filiāles, V. Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas, Vaboles vidusskolas, Vangažu vidusskolas, Vecpiebalgas vidusskolas, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma, Viļānu vidusskolas, Zvejniekciema vidusskolas.

Paldies visiem skolēniem, kuri iesūtīja savus radošos darbus, un viņu skolotājiem un skolām!

Laimas Akurateres konkursa finālisti

Banneris