LATVIEŠU KAMERMŪZIKAS KONCERTS – VELTĪJUMS LATVIJAS SIMTGADEI JĀŅA AKURATERA MUZEJĀ

06/11/2018

16. novembrī plkst. 18.00 Jāņa Akuratera muzejā (Ojāra Vācieša iela 6a) notiks Latviešu kamermūzikas koncerts – veltījums Latvijas valsts simtgadei.

Jāzepa Mediņa, Lūcijas Garūtas un Jāņa Zālīša kompozīcijas izpildīs Latvijas Nacionālās operas soliste Kristīne Gailīte un pianiste Dzintra Erliha.

Kristīne Gailīte (1970) ir absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālās nodaļas Lilijas Zilveres klasi (1998) un maģistrantūras Anitas Garančas klasi (2003). Vokālo meistarību papildinājusi Alessandro Paljaci meistarklasēs Kristiansannā, Norvēģijā un Oliveras Miljakovičas meistarklasēs Vīnē, Austrijā.

Kopš 1998. gada ir Latvijas Nacionālās operas (LNO) soliste, kopš 2003. gada – arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālās nodaļas pedagoģe, kopš 2013. gada – docente.

Kopā ar LNO trupu viesojusies Taivānā, Somijā, Meksikā, kā viessoliste dziedājusi Savonlinnas operfestivālā, Krievijas Akadēmiskajā Lielajā teātrī Maskavā un Igaunijas Nacionālajā operā. Muzicējusi ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri un orķestri Sinfonietta Rīga. Uzstājusies kopā ar Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri diriģentu Nikolaja Aleksejeva un Olari Eltsa vadībā, kā arī ar Lietuvas Valsts simfonisko orķestri un diriģentu Gintaru Rinkeviču.

Kristīne Gailīte ir Jāzepa Vītola I Starptautiskā vokālistu konkursa laureāte, konkursa Competizione dell`Opera (Drēzdene) pusfināliste, Aldara Gada balvas laureāte, korporācijas Tālavija profesora Paula Saksa Atzinības balvas ieguvēja. Saņēmusi Latvijas Lielo mūzikas balvu un Spēlmaņu nakts gada balvu.

Pianiste Dzintra Erliha (1981) ar izcilu vērtējumu absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūru profesora Arņa Zandmaņa klavieru klasē. 2013. gadā ieguvusi mākslas zinātņu doktora grādu par promocijas darbu Lūcijas Garūtas kamermūzika: biogrāfiskais konteksts, stils un interpretācija (darba vadītāja prof. Baiba Jaunslaviete).

Viņa ir laureāte vairākos starptautiskos pianistu konkursos: Balio Dvarionas starptautiskajā pianistu konkursā Lietuvā (1997, diploms), starptautiskajā pianistu konkursā Roma-1997 Itālijā (1997, 1. vieta); starptautiskajā Ludmilas Kņezkovas-Hasijas pianistu konkursā Kanādā (1998, 3. vieta), starptautiskajā Nikolaja Rubinšteina pianistu konkursā Francijā (1999, 1. vieta).

Studējusi Kanādā pie izcilā latviešu / kanādiešu pianista Artura Ozoliņa, ko nodrošināja piešķirtā Martas Kundrātes-Tūteres piemiņas fonda stipendija.

Koncertējusi Latvijā un pasaulē: Brazīlijā, Kanādā, Islandē, Francijā, Somijā, Polijā, Ukrainā un citviet.

Ieejas par ziedojumiem

Vairāk informācijas:

Muzeja vadītāja Ruta Cimdiņa

+371 67619934; +371 29254631; +371 29451112; ruta.cimdina@memorialiemuzeji.lv

Memoriālo muzeju apvienības un Jāņa Akuratera muzeja rīkots publisks pasākums.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Plakāts_2018_500x700