LATVIETIS UN VIŅA IZVĒLE XX GADSIMTĀ ANDREJA UPĪŠA MEMORIĀLAJĀ MUZEJĀ

11/09/2019

Otrā saruna no cikla

LATVIETIS UN VIŅA IZVĒLE XX GADSIMTĀ

Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā 17. septembrī pulksten 18.00 notiks saruna par kolaboracionismu Latvijā XX gadsimtā. Sarunā piedalīsies vēsturnieks Arturs Žvinklis, kā arī politologs, režisors un producents Gints Grūbe. Diskusiju vadīs Andreja Upīša memoriālā muzeja krājuma glabātāja Ilze Andresone.

Diskusiju ciklā par neviennozīmīgi interpretējamajiem Latvijas XX gadsimta vēstures notikumiem un personību lomu tajos šoreiz plānota saruna ar vēsturnieku, Latvijas Universitātes Latvijas Vēstures institūta pētnieku, VDK zinātniskās izpētes komisijas locekli Arturu Žvinkli, kā arī politologu, SIA „Mistrus Media” producentu un režisoru Gintu Grūbi, kura jaunākās – tieši kolaboracionisma tēmai veltītās – dokumentālās filmas “Lustrum” un “Spiegs, kurš mans tēvs” jau guvušas plašu publikas ievērību. Diskusiju moderēs A. Upīša memoriālā muzeja krājuma glabātāja Ilze Andresone. Sarunas dalībnieki galvenokārt pievērsīsies kolaboracionismam padomju okupācijas laikā, taču skars arī citus Latvijas vēstures periodus. Ar saviem viedokļiem un jautājumiem sarunas noslēguma daļā būs aicināti iesaistīties arī apmeklētāji.

Pasākuma norises vieta: A. Upīša memoriālais muzejs Rīgā (Brīvības ielā 38-4).
Pasākuma norises laiks: 17. septembris 18.00–19.30.
Ieejas maksa: 2 eiro

Vairāk informācijas: Ilze Andresone

+371 67289767; +371 29254346; ilze.andresone@memorialiemuzeji.lv

www.memorialiemuzeji.lv

Memoriālo muzeju apvienības un Andreja Upīša muzeja rīkots publisks pasākums. Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Latvietis un viņa izvēle mini