LEKCIJA “KAD SKATĀS UZ MUMS, VAI REDZAM SEVI?” RAIŅA UN ASPAZIJAS VASARNĪCĀ

10/06/2020

17. jūnijā plkst. 17.00 Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā, Jāņa Pliekšāna ielā 5/7 izstādes “Sieviete bez īpašībām” ietvaros notiks sarunu vakars, ko ievadīs Sandras Krastiņas lekcija “Kad skatās uz mums, vai redzam sevi? Sievietes tēla sociālās lomas vizuālajā mākslā”. Vakara gaitā būs iespēja satikt izstādes radošo komandu – mākslinieces, scenogrāfus un kuratori – un pārrunāt izstādes iespaidus.

Lekcijā Sandra Krastiņa pievērsīsies sieviešu attēlojumam dažādu laikmetu Rietumu mākslā, pētot raksturus, sociālās lomas, skaistuma etalonus, politiskos procesus un kontekstus, kuri izraisījuši pavērsienus tēlveides ikonogrāfijā. Lekcijā tiks salīdzināti veidi, kā sievietes attēlo vīrieši un kā sievietes attēlo sevi pašas, kā arī tiks aplūkoti cēloņi un iemesli, kas vēstures gaitā ietekmējuši un mainījuši sievietes tēla atveides kanonu mākslā. Kādi ir tēlveides uzsvari, ja mākslinieces runā pašas par sevi? Mākslas darbi ir trāpīgi laikmeta liecinieki un precīzi fiksē sociālos procesus, tostarp izmaiņas sievietes lomā un statusā, taču reizē māksla ir arī viens no dzinējspēkiem, kas šīs izmaiņas ierosina un atbalsta.

Ievērojot pašreizējo situāciju, dalībnieku skaits sarunu vakarā ir ierobežots, tāpēc lūgums iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu rainis.vasarnica@memorialiemuzeji.lv.

No 2. jūnija līdz 11. jūlijam Raiņa un Aspazijas vasarnīcā skatāma laikmetīgās mākslas izstāde “Sieviete bez īpašībām”. Izstādē piedalās mākslinieces Elīna Brasliņa, Krista Dintere, Liene Mackus, Krista Dzudzilo un Sandra Krastiņa. Izstādes kuratore Jana Kukaine.

Ieejas maksa: 2.00 eiro.
Skolēniem, studentiem, senioriem: 1.50 eiro.

Sarunu vakaru atbalsta: Raiņa un Aspazijas vasarnīca, Memoriālo muzeju apvienība, Valsts kultūrkapitāla fonds, BIRZĪ, biedrība LAUKKU.

Vilendrofas Venera

Vilendrofas Venera