MĀKSLAS UN DZEJAS DARBNĪCA “KLAU, KLAU: ČIR! ČIR!”

01/10/2019

4. oktobrī plkst. 12.00 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem vai skolotājiem ir aicināti uz dzejas un mākslas darbnīcu “KLAU, KLAU: ČIR! ČIR!” Raiņa muzejā “Jasmuiža” (Preiļu novada Aizkalnē, Parka ielā 2).

Klausīšanās un zīmēšanas darbnīcā, kurā caur skaņām, formām un tekstūrām atdzīvojas dažādu putnu tēli, kopā ar vizuālo mākslinieci Evu Vēveri lasīsim Raiņa dzejoļus par putniem no dažādiem krājumiem un izmēģināsim frotāžas tehniku, lai atklātu reljefa un grafīta neparasto saderību.
Vecāki un pedagogi aicināti aktīvi piedalīties. Darbnīcā paredzēts zīmēt ar ogli un citiem mīkstajiem zīmēšanas materiāliem, tāpēc ieteicams ierasties apģērbā, kuru nav bail nosmērēt.
Eva Vēvere ir vizuālā māksliniece, plašāk zināma ar Poētiskā Robotisma projektiem, kuros spēles formā tiek risināti spriedzes pilni uzdevumi īpaši izvēlētās, ar laikmetīgo mākslu saistītās platformās un notikumos. Viņa strādā dažādos medijos, tai skaitā instalācijā, procesuālos notikumos, video, zīmējumā. Pēdējos gados pievēršas eksperimentālu sadarbību veidošanai ar laikmetīgās dejas un mūzikas profesionāļiem. Vadījusi mākslas darbnīcas bērniem Latvijā, Somijā, Igaunijā, Vācijā, kā arī London Gates Education Group izglītības programmas ietvaros Rīgā.
Mākslas un dzejas darbnīca “KLAU, KLAU: ČIR! ČIR!” ir trešā no piecām nodarbībām ģimenēm, kas no jūlija līdz oktobrim notiek Raiņa muzejos “Jasmuiža” un “Tadenava”. Trīs mākslinieces – Ilze Aulmane, Ieva Baumgarte, un Eva Vēvere – izmantojot dažādas tēlotājmākslas tehnikas (grafiku, glezniecību, tekstila dizainu u.c.) un, rosinot bērnus un vecākus iepazīt Raiņa tekstus, piedāvā iespēju ģimenēm zīmēt, līmēt, krāsot, aplicēt un citādi aizraujoši, radoši darboties kopā, veidojot pašiem savus mākslas darbus.
Darbnīcai lūdzam pieteikties līdz 3. oktobrim, rakstot uz e-pastu jasmuiza@memorialiemuzeji.lv vai zvanot pa tālruni 29487589 (Solvita).
Dalības maksa: bērniem: 1,00 EUR, pieaugušajiem: 2,00 EUR, ģimenei: 3,00 EUR
Pasākumu atbalsta VKKF.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Putnu darbnīca Jasmuižā