MONOLOGU PĀRSTEIDZOŠĀS DĪVAINĪBAS

18/10/2019

Ceturtdien, 24. oktobrī, plkst. 18.00 Jāņa Akuratera muzejs Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a, aicina uz skatuves mākslas vakaru „Monologu pārsteidzošās dīvainības”.

20. gadsimta 80.–90. gados ārsts, publicists un rakstnieks Jānis Liepiņš (1930) sadarbībā ar aktieriem veidoja savdabīgus autorvakarus, kuros improvizācijās un alūzijās jokoja par literatūru, mākslu un radošo personību dzīvi. Vakaros „Svešais zirneklis un Jānis Liepiņš” (1980), „Dialogu vēstules ar Dinu Kupli” (1982), „Monologi izcilām aktrisēm” (1993) u.c. piedalījās tādas aktrises kā Dina Kuple, Antra Liedskalniņa un Lidija Pupure.

Jāni Liepiņu par savu dramaturgu dēvē arī Jāņa Akuratera muzejs, jo daudzu gadu garumā sadarbībā ar autoru tapuši pasākumi, kam dramaturģisko scenāriju asprātīgos dialogos un monologos veidojis Jānis Liepiņš, ikreiz kopdarbā ar kādu komponistu. Tā tapušas vairākas istabas teātra stilistikā veidotas izrādes: J. Liepiņš, I. Zemzaris „Dīvainais dīvāns – Johans Volfgangs fon Gēte starp Kristiānu un Mariannu Villemeri” (2005), J. Liepiņš, P. Plakidis „Hercoga staļļmeistars un aktrise” (2009), J. Liepiņa, V. Zilberta mazā šubertiāde „Dziesminieks un leijerkaste” (2010), J. Liepiņa, J. Jančevska ironiskā spēle „Stepa nams” (2014) u. c. Lomās muzeja izrādēs iejutušies aktieri Dina Kuple, Zane Jančevska, Lidija Pupure, Ģirts Jakovļevs, Jānis Vimba, soliste Inguna Švāne, stepa dejotājs Māris Pūris u. c.

Oktobris ir Jāņa Liepiņa mēnesis, kad autors allaž piedāvā savu jaunāko darbu vai ideju. Šogad Jāņa Akuratera muzejs aicina uz skatuves mākslas vakaru „Monologu pārsteidzošās dīvainības”. „Lauksaimnieces monologu” un „Aktrises monologu” lasīs Dailes teātra aktrise un runas pedagoģe Lidija Pupure, kura perfekti pārvalda runas mākslas smalkākās iespējas un īpatnības. Vārds, mūzika un deja veidos vakara gaisotni, kurā iekļausies arī dejotāju-mūziķu Ineses un Kristapa Gaiļu, Māras un Laura Neikenu priekšnesumi.

Ieejas maksa – 2.00 EUR.
Skolēniem, studentiem, senioriem – 1.50 EUR.

Sīkāka informācija: akuratera.muz@inbox.lv; akuraters@memorialiemuzeji.lv, tālr. 67619934; 29451112

Jāņa Akuratera muzeja un Memoriālo muzeju apvienības rīkots pasākums.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Monologu pārsteidzošās dīvainības

Monologu pārsteidzošās dīvainības