MUZEJA PRIEKŠMETS. JŪNIJS

13/06/2017

Kopš marta esam atsākuši publikācijas mājaslapas sadaļā “Muzeja priekšmets”, kur piedāvājam stāstus par vērtīgām lietām, ko glabā muzeja krātuves.

Jūnijā – Andreja Upīša memoriālā muzeja galvenā speciālista, Mag. philol. Arņa Koroševska stāsts par nu jau vairāk nekā gadsimtu senu sudraba karoti, kas ir viena no neparastākajām un unikālākajām Andreja Upīša piemiņas lietām.

Kad 1943. gada maijā, Upīšu ģimenei atrodoties evakuācijā Kstiņinas ciematā, nodega rakstniekam uz laiku piešķirtā mājiņa, bojā aizgāja ne tikai iesāktais romāna “Zaļā zeme” manuskripts, bet arī visa ģimenes iedzīve. Sudraba karotīte ir vienīgais uguns neskartais priekšmets, kuru Upīša ģimene atrada nodegušās mājas krāsmatās.

Vairāk lasiet: http://memorialiemuzeji.lv/muzeja-prieksmets/andreja-upisa-neparasta-sudraba-karote/

Sudraba karote no sešu karošu komkplekta, kas Andrejam Upītim un Olgai Tīrumniecei dāvināts kāzās 1905. gada 12. jūnijā.