NOSLĒDZIES PUBLISKĀS RUNAS KONKURSS

02/03/2017

1. martā Raiņa un Aspazijas vasarnīcā Jūrmalā notika publiskās runas konkurss 9.–12. klašu skolēniem.

Konkurss tika rīkots, lai attīstītu skolēnu publiskās runas prasmes, veicinātu izpratni par Raiņa personības un daiļrades atstāto mantojumu mūsdienu kultūrtelpā, kā arī padziļinātu izpratni par mūsdienu politiskajām un kultūrpolitiskajām aktualitātēm.

Konkursa žūrija – Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste Mag. art., Mag. philol. Astrīda Cīrule, Raiņa un Aspazijas muzeja vecākais eksperts Dr. philol. Jānis Zālītis, Jūrmalas teātra aktrise un Dubultu bērnu bibliotēkas vadītāja Ingūna Radziņa –, izvērtējot deviņas publiskās runas, piešķīra:

1. vietu Madarai Gailei (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, 9. klase) par runu “Politikas atspoguļojums kultūrā un tā ietekme uz sabiedrību”

2. vietu Katrīnai Karplei (Privātā pamatskola “Gaismas tilts 97”, 9. klase) par runu “Vai patriotisms nav zudis?”

3. vietu Robertam Kitam (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, 12. klase) par runu “Vai patriotisms nav zudis?”

Specbalvas:

Alisei Zitai Zeidakai (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, 10. klase) par mākslinieciski izteiksmīgāko uzstāšanos publiskajā runā “Vai Latvija, sasniedzot simtgadi, būs tāda, kādu to vēlējās redzēt Rainis?”

Paulai Tereovai (Majoru vidusskola, 9. klase) par atbildēm uz jautājumiem, prasmēm iesaistīties diskusijā par tēmu “Vai Latvija, sasniedzot simtgadi, būs tāda, kādu to vēlējās redzēt Rainis?”

Elizabetei Bišai (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, 9. klase) par emigrācijas tēmas aktualizēšanu runā “Latvija mūsos”

Apsveicam uzvarētājus un pateicamies skolotājiem, kuri sagatavoja dalībniekus konkursam!

Apbalvotie dalībnieki saņēma Memoriālo muzeju apvienības dāvanu kartes un ielūgumus uz teātra izrādēm.

Pateicamies mūsu atbalstītājiem – Latvijas Nacionālajam teātrim un Dailes teātrim!

Madara Gaile (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, 9. klase)

Konkursa dalībnieki, skolotāji un žūrija, 2017. gada 1. martsMadara Gaile (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, 9. klase)Katrīna Karple (Privātā pamatskola “Gaismas tilts 97”, 9. klase)Roberts Kits (Rīgas Valsts 2. ģimnāzija, 12. klase) un Raiņa un Aspazijas muzeja speciāliste Linda Grīnberga