NOTIKS FILMAS-VIDEOESEJAS “CAFÉ SPLEEN JEB AUGUSTS 1914” PIRMIZRĀDE

07/11/2017

10. novembrī plkst. 19.00, Lāčplēša dienas priekšvakarā, kad atceramies Rīgas atbrīvošanu no Bermonta karaspēka un pieminam Latvijas Brīvības cīņās kritušos varoņus, kinoteātra “Splendid Palace” Mazajā zālē festivāla “Lielais Kristaps” ietvaros, ārpus konkursa programmā, notiks filmas “Café Spleen jeb Augusts 1914” pirmizrāde.

“Es esmu paņēmis līdzi ļoti uz skatuves necilus, varbūt visnecilākos zābakus, kādus var iedomāties, bet man tie ir visizcilākie zābaki, tāpēc ka tie ir mana vectēva zābaki, kurš ar tiem izstaigāja Pirmo pasaules karu,” – tā saka Viktors Jansons viņa un Jāņa Rēdliha režisētajā filmā “Café Spleen jeb Augusts 1914”. Filmu-videoeseju Viktors Jansons ir veltījis pulkvedim Jukumam Vācietim, dzejniekam un strēlniekam Jānim Akurateram un vectēvam – strēlniekam Augustam Liepiņam.

Filmas-videoesejas “Café Spleen jeb Augusts 1914” scenārija ideja un tās galvenās līnijas tika izstrādātas 2014. gadā, veidojot Rīgas kā Eiropas Kultūras galvaspilsētas akciju Jāņa Akuratera muzeja dārza karavīru teltī. Akcijas nosaukums tika aizgūts no Jāņa Akuratera stāsta “Café Spleen”. Filmas veidotāji uzsver, ka nebija centušies ilustrēt Pirmā pasaules kara traģiskos notikumus, bet gan mēģinājuši panākt vēstījuma jaudu ar dažādu mākslas elementu apvienojumu, dažādiem izteiksmes līdzekļiem, dažādu māksliniecisku žanru un valodas apvienojumu – montāžu. Piedalīties akcijā tika uzaicināti šodienas mākslinieki, komponisti, solisti, mūziķi, dizaineri, performanču meistari, režisori, kino operatori u. c. Par akcijas “Café Spleen jeb Augusts 1914” “hronistiem” bija uzaicināti video operatori Jānis Rēdlihs un Maija Smildziņa, kuru uzfilmētais materiāls kļuvis par pamatu filmai-videoesejai.

Filmas īpašnieki ir Memoriālo muzeju apvienība un Jāņa Akuratera biedrība. Filmas veidošanu atbalstījuši: Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas dome un “Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” programma.

Nacionālā kino balva “Lielais Kristaps” šogad norisināsies no 9. līdz 15. novembrim kinoteātros “Splendid Palace” un “Kino Bize”. Nacionālo kino balvu rīko biedrība “Latvijas Kinematogrāfistu savienība” sadarbībā ar Nacionālo Kino centru un LR Kultūras ministriju, atbalsta – Rīgas dome.

Filmas-videoesejas “Café Spleen jeb Augusts 1914” pirmizrādes biļešu cenas:
6.50 €;
6.00 € – pērkot 3 un vairāk biļešu;
4.50 € – studentiem;
4.00 € – studentiem, pērkot 3 un vairāk biļešu;
3.50 € – skolēniem, senioriem, 3. grupas invalīdiem;
3.00 € – skolēniem, senioriem, 3. grupas invalīdiem, pērkot 3 un vairāk biļešu.

Saite uz biļešu iegādi: http://ej.uz/cafespleen.

NOTIKS FILMAS-VIDEOESEJAS “CAFÉ SPLEEN JEB AUGUSTS 1914” PIRMIZRĀDE