“PIEDZĪVOT JĀŅUS!” KR. BARONA MUZEJĀ

12/06/2019

Piedzīvot Jāņus no 2002. gada 12 gadus aicinājusi folkloriste, dziedātāja, mūziķe, komponiste ILGA REIZNIECE. Viņa ir arī tā uguntiņa, kas vairāk nekā desmit gadus mācījusi īstenas saulgriežu svinēšanas tradīcijas, rosinājusi latvju danču atdzimšanas kustību.
Simtiem Latvijas vietās mācījās svinēt Jāņus, siet sieru, darīt alu, rūpēties par svētku tērpu, nu, vismaz par baltu kreklu un saktiņu.
Un mums – Kr. Barona muzejā – prieks, ka šobrīd redzam, ka Jāņu gaidīšanas laikā viss turpinās: Jāņus piedzīvot aicina stūru stūros Latvijā.

Mūsu muzejā šajos gados skanējušas Ilgas dziedātās dziesmas, un visus gadus tradīciju kopa “Budēļi” bijusi šajā laikā ar mums.
Arī šogad, tuvojoties gada īsākajai naktij, aicinām atkārtot Jāņu dziesmas, tradīcijas, solām kādu „ātrā siera” recepti. Iespēja būs noskatīties filmu „Jāņi pilsētā”, kurā piedalās arī Budēļi.
Ir īstais LAIKS; ŅEM LĪDZI BĒRNUS UN MAZBĒRNUS, UN OMĪTI AR OPĪTI.

Viņiem noteikti ir kāds romantisks Jāņu stāsts.
Gaidīsim Kr. Barona muzejā (Krišjāņa Barona iela 3–5, Rīga) 19. jūnija plkst. 18.00.
Ieeja: pīrādziņš vai siera gabaliņš (protams, lieliski, ja paša gatavoti).

kokle