PINU, PINU, VIJU, VIJU

01/05/2017

No 3. maija līdz 6. augustam Raiņa muzejā „Jasmuiža” (Aizkalne, Preiļu novads) atvērta TMLS „Klūga” un „Pūpoli” pinumu izstāde.

Tautas lietišķās mākslas studijas „Klūga” pirmsākumi meklējami 1980. gadā, kad Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tika nodibināta pinēju studija.

TLMS „Klūga” un „Pūpoli” vada Viktors Kuhaļskis. Studiju dalībnieki veido smalkus pinumus, sadalot pinuma materiālu četrās daļās, izmanto īpašās pīšanas tehnikas, rakstainais salikums arī rada māksliniecisko vērtību. Klūgu pinumiem izmanto dabas materiālus – klūgas, niedres, salmus. No klūgām veido gan saimniecības traukus, lādītes, gan dekorus, rokassprādzes un suvenīrus. Katrs darbs ir individuāls un neatkārtojams, turklāt raksturīgs tieši Latgales novadam.

TLMS dalībnieki nepārtraukti pilnveido savu meistarību, ievieš jaunus pīšanas paņēmienus, uzlabo materiāla apstrādes kvalitāti, saglabājot tā dabiskās īpašības.

Izstādē eksponēti 17 autoru darbi.

Pinu, pinu, viju, viju