PROZAS LASĪJUMI ANDREJA UPĪŠA MEMORIĀLAJĀ MUZEJĀ UN RAIŅA UN ASPAZIJAS MĀJĀ

23/11/2018

2018. gada 1. decembrī sāksies prozas festivāls “Prozas lasījumi 2018”, kas vairāk nekā nedēļas laikā ļaus iepazīt līdz šim nepublicētu latviešu un Baltijas kaimiņvalstu autoru jaundarbus.

Pēdējie trīs gadi Latvijas literatūrai bijuši nozīmīgi – darbu izdevumi tulkojumos novērtēti ārpus Latvijas robežām – īpaši Lielbritānijā, latviešu grāmatas iekļuvušas Latvijas pirktāko un lasītāko darbu topos grāmatnīcās un bibliotēkās, apliecinot savu misiju un spēju tieši un trāpīgi uzrunāt mūsdienu auditoriju.

Arīdzan apvienības muzeji kalpos kā mājvieta festivāla pasākumiem:

1) 4. decembrī plkst. 18.00 Raiņa un Aspazijas mājā (Rīga, Baznīcas iela 30) – “Ceļā uz pasauli.” Festivāla atklāšanas pasākums, kurā piedalīsies:

Andra Manfelde

Gundega Repše

Māris Bērziņš

Pauls Bankovskis

Jānis Joņevs

Inese Paklone

2) Kā arī diskusija “Prozas aktualitāte un aktualitātes.” 5. decembrī plkst. 14.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā (Rīga, Brīvības iela 38)

Ieeja visos pasākumos bez maksas.

Festivāla “Prozas lasījumi 2018” programma pieejama šeit.

“Prozas lasījumi” ir festivāls ar vairāk nekā divdesmit gadu vēsturi (tiek organizēts kopš 1995. gada). Tas ir ikgadējs pasākums, kas no neliela lasījumu vakara rakstnieka Andreja Upīša dzimšanas dienas atcerei ir pārtapis vairāku dienu prozas festivālā, kura laikā dažādos pasākumos ar savu jaunāko darbu vai to fragmentu lasījumiem uzstājas dažādu paaudžu Latvijas rakstnieki un viesautori no citām valstīm. “Prozas lasījumi” laika gaitā kļuvuši par radošu tikšanās vietu autoriem un lasītājiem, kā arī nozīmīgu atskaites punktu pašmāju rakstniecībā, ļaujot apzināties nozares nepārtrauktu attīstību un aktualitāti Latvijas kultūrtelpā.

Prozas dienas