RAIŅA UN ASPAZIJAS MĀJAS PIEDĀVĀ JAUNU MUZEJPEDAGOĢISKO PORGRAMMU

05/02/2020

Raiņa un Aspazijas māja piedāvā jaunu muzejpedagoģisko programmu “Zelta zirgs” 6.–8. klases skolēniem.

Nodarbības laikā skolēni izspēlēs Raiņa lugu “Zelta zirgs”, kā arī tiks iepazīstināti ar Raiņa un Aspazijas mājas ekspozīciju, bibliotēku, kā arī lugas radīšanas vēsturi.

Lugai ir pieci cēlieni. Katra cēliena izspēlēšana ilgst apmēram 15 minūtes. Muzejpedagoga vadībā skolēni iesaistās lugas izspēlē ar dažādu perkusiju instrumentu (piemēram, jūras bunga, lietus koks, utt.) palīdzību. Pirms katra cēliena muzikālā pavadījuma, kuru rada paši skolnieki, tiks lasīti lomās arī zīmīgākie katra cēliena dialogi.

Pēc nelielas sagatavošanās, identificējoties ar lugas personāžu, noskaņu vai dabas trokšņiem, bērni ar instrumentiem radīs lugas īpašo noskaņu vai pastiprinās teksta pausto vēstījumu, kopīgi radot unikālu Raiņa “Zelta zirga” uzvedumu. Katra skolēnu grupa būtībā veidos unikālu skaņas izrādi, kas ļaus vieglāk uztvert lugas sižetisko līniju, iepazīt lugas personāžus, kā arī muzejpedagogs akcentēs lugas galvenās idejas (piem., vienotība, neatlaidība, līdzcilvēku mīlestība, naudas un varas attiecības utt.) un simbolus (piem., stikla kalns, Baltais tēvs, Melnā māte utt.), pārrunājot tās ar skolēniem.

Muzejpedagoģskā nodarbība, iepriekš piesakoties, otrdienās un ceturtdienās, Raiņa un Aspazijas mājā, Baznīcas ielā 30, Rīgā.

Dalības maksa skolēniem – 2.00 EUR,

Skolotājiem, kas pavada grupu, – bez maksas.

Vairāk informācijas: http://memorialiemuzeji.lv/skolas-soma/

Nodarbība sagatavota ar Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „Latvijas skolas somas satura radīšana” ietvaros.

Skolas soma

Ieva Baumgarte "Zelta zirgs"