RAINIS UN PUTNI TADENAVĀ

30/07/2017

No 20. jūlija līdz 29. oktobrim Raiņa muzejā “Tadenava” (Dunavas pagasts, Jēkabpils novads) atvērta biedrības “Rasas krāsas” Radošās izglītības centra dalībnieku vizuāli plastisko studiju mākslas darbu izstāde RAINIS UN PUTNI.

Kā Rainis un putni Ikšķilē pavasari sagaidīja: gandrīz patiess stāsts ar ĪSTU darbu izstādi Raiņa muzejā “Tadenava”

Stāsta mākslas pedagoģe, Mag. art. Lauma Palmbaha:

“Aprīļa vidū, kad bērnu un arī lielo cilvēku domas un sajūtas arvien vairāk ieklausās atlidojušo putniņu treļļos un pavasara puķu smaržas iesilda un ielīksmo nosalušos prātus, “Rasas krāsu” mājas vietu Ikšķilē apciemo dīvains VIESIS AR CEPURI.

Uz viņa cepures platajām malām ir sasēdis draudzīgs putnēnu koris, un katrs čivina savu dziesmiņu, kas izklausās … pēc Raiņa dzejas rindām … Un tas vēl nav viss!

Aiz auss aizlikta rakstāmspalva, un pie cepures piesprausti zīmuļi un pat otas! “Rasas krāsu” mazie mākslinieki vēlas iepazīties ar tik Radošu personību!

Un kas gan var būt labāks, kā uzzīmēt VIŅU un daudzos ideju putnus! Kāds izsaucas: Raiņa dzeja ir tik krāsaina! Varbūt TAS tiešām ir VIŅŠ?

Gan zēni, gan meitenes priecīgi vēro TO, kas varētu būt arī RAINIS. Katrs no viņiem savā veidā sarunājas ar DZEJNIEKU caur līniju vijumiem un krāsu laukumiem. Arī filca māksliniecei te ir, ko teikt! Un top DĀMAS CEPURE ar Zilu sapņu putnu un pāva spalvu rotu.

Bet mazie māla veidotāji ir lasījuši arī Raiņa lugu … par zirdziņiem, kuri mēģina, mēģina uzjāt STIKLA kalnā, bet tomēr tikai vienam – Zelta zirgam – izdodas TIKT GALĀ AR TIK GRŪTU UZDEVUMU.

IKŠĶILES PUĶES STĀSTA, ka zirdziņi TIK ĻOTI NOGURA, cenšoties tikt tai Stikla smailē… ka aizkavējās DAUGAVAS krastos, kad bija laiks doties uz Raiņa dzimto pusi – Tadenavu.

Tomēr viss beidzas laimīgi. Zelta zirgs ar draugiem nedaudz ATPŪTĀS un priecīgi aizrikšoja līdz Tadenavas zāļainajām pļavām, kur uzkavēsies Raiņa BĒRNĪBAS ZEMĒ LĪDZ PAT OKTOBRA BEIGĀM.

Atbrauciet arī Jūs, lai redzētu Ikšķiles pavasara brīnumu!”

Rainis un putni