ROŽU KAVALIERIS UN MARISS JANSONS ANDREJA UPĪŠA MEMORIĀLAJĀ MUZEJĀ

28/05/2019

5. jūnijā Andreja Upīša memoriālajā muzejā (Brīvības ielā 38–4) tiks atklāts jauns īpašu notikumu cikls Mūzikas klubs “Ekselence”, kura ietvaros apmeklētāji varēs ielūkoties slavenākajos mūzikas skaņdarbos, to radītāju un izpildītāju dzīves līkločos, kā arī vēsturisko notikumu aizkulisēs.

Mūzikas kluba “Ekselence” stāstnieks būs viens no spilgtākajiem Latvijas mūzikas vēsturniekiem Mikus Čeže.

Pirmais stāsts – “Rožu kavalieris un Mariss Jansons”

Rihards Štrauss un viņa opera “Rožu kavalieris” ir nozīmīgs opuss pasaulslavenā latviešu diriģenta Marisa Jansona karjerā. Mikus Čeže stāstījums ļaus klātesošajiem iepazīt gan “Rožu kavaliera” smalkākās nianses, gan Maestro nozīmīgākās bērnības dienu vietas Rīgā.

“Rožu kavalieris un Mariss Jansons” būs aizraujošs sarunu vakars, kas tematiski ievadīs jaunā mūzikas festivāla RĪGA JŪRMALA atklāšanas koncertus ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri un Marisu Jansonu pie diriģenta pults.

Ieeja pasākumā tikai ar ielūgumiem!

Ekselence