STARPTAUTISKAIS PORCELĀNA APGLEZNOŠANAS SIMPOZIJS “KOPĀ 2019” – „TOGETHER 2019” RAIŅA UN ASPAZIJAS VASARNĪCĀ

29/05/2019

05. 06. 2019.–14. 06. 2019.

Simpozija mērķis ir uzturēt kontaktus un veicināt sadarbību starp dažādu valstu māksliniekiem, mākslas augstskolām, pedagogiem un studentiem. Šogad simpozijā piedalās 25 dažādu nozaru mākslinieki, tiks pārstāvētas 11 valstis – Vācija, Turcija, Dienvidkoreja, Kanāda, Spānija, Polija, Krievija, Igaunija, Somija, Amerika un, protams, Latvija.

Simpozija fokusā – apgleznotais porcelāns, programmā radošais darbs, pieredzes apmaiņa, paraugdemonstrējumi un meistarklases.

Latvijas porcelāna tradīcijas veidojušās kopš 19. gadsimta vidus. S. M. Kuzņecova porcelāna un fajansa fabrika, Jesena porcelāna fabrika, „Baltars” un citas porcelāna apgleznošanas darbnīcas, Rūdolfs Pelše un Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas katedra, Rīgas Porcelāna rūpnīca, Lietišķās mākslas vidusskolas keramikas nodaļa – tie ir Latvijas porcelāna vēstures simboli, kas veidojuši un pilnveidojuši porcelāna apgleznošanas tradīciju Latvijā, lai nestu Latvijas porcelāna vārdu pasaulē. Porcelāna apgleznošanas darbnīcas BALTARS mākslas porcelāns sajūsminājis daudzus un šodien tas ir ietverts Latvijas kultūras kanonā.

Ar domu „Lai ienāk arī porcelānā 20. gadsimts” 1983. g. keramiķei Silvijai Šmidkenai izdevās aizsākt porcelāna apgleznošanas simpoziju tradīciju, iesaistot tajā dažādu nozaru māksliniekus. Pirmais Porcelāna apgleznošanas simpozijs notika Mākslinieku savienības Dzintaru radošajā namā Jūrmalā, tad ilgus gadus pasākums norisinājās LMS mākslas un izglītības centrā Zvārtavas pilī, kur ir izveidota un apskatāma krāšņa apgleznotā porcelāna kolekcija.

Simpozijā radīto apgleznotā porcelāna darbu eksperimentālais raksturs, tradīciju robežu pārkāpšana un radošā novitāte ir tās īpašības, kas padara mūsdienu mākslinieku darbus atšķirīgus no industriālā porcelāna vai vēsturisko paraugu atražošanas. Porcelāna apgleznošanas meistardarbnīcu vada māksliniece Inese Brants.

Simpozija kuratore Latvijas Mākslas akadēmijas asoc. prof. Ženija Loginova.

Simpozija izstādi varēs apskatīties

14. 06. 2019.–11. 07. 2019.

Raiņa un Aspazijas vasarnīcā, J. Pliekšāna ielā 5/7, Jūrmalā

Simpoziju organizē:

Latvijas Mākslas akadēmija (LMA)

Simpoziju atbalsta:

Memoriālo muzeju apvienība, Raiņa un Aspāzijas vasarnīca,

SIA Merrild, SIA VeloSock, Mālpils Kultūras nams, SIA Ornandum

Ar cieņu,

LMA simpozija „KOPĀ 2019” orgkomiteja.

Sīkākai informācijai:

simpozija kuratore – Ženija Loginova, 29774138