TRADĪCIJU KOPA “BUDĒĻI” AICINA “PIEDZĪVOT JĀŅUS”

12/06/2020

17. jūnijā plkst. 18.00 tautas tradīciju kopa “Budēļi” aicina uz Jāņu ielīgošanas dziesmu un sarunu vakaru “Piedzīvot Jāņus” Krišjāņa Barona muzejā Rīgā, Krišjāņa Barona ielā 3–5.

Piedzīvot Jāņus no 2002. gada 12 gadus aicinājusi folkloriste, dziedātāja, mūziķe, komponiste Ilga Reizniece. Viņa ir arī tā uguntiņa, kas vairāk nekā desmit gadus mācījusi īstenas saulgriežu svinēšanas tradīcijas, rosinājusi latvju danču atdzimšanas kustību. Pateicoties Ilgai un daudzām folkloras kopām, dziesmu un tradīciju zinātājiem, visa Latvija mācījās svinēt Jāņus, siet sieru, darīt alu, rūpēties par īpašu svētku tērpu.

Pasākuma organizatori stāsta: “Šogad Jāņu gaidīšanas laiks bija īpašs: nezinājām, vai drīkstēsim būt kopā ar vecākiem, vecvecākiem, draugiem. Tagad, kad drīkstam pulcēties kopā vairāk nekā cerējām, jābūt īpaši uzmanīgiem, taču Jāņu diena vēl priekšā, tādēļ domāsim, kā, kur varam pavadīt vienu no gada īsākajām naktīm. Tos, kuri vēlas atkārtot dziesmas un tradīcijas, aicinām sadziedāt ar tradīciju kopu “Budēļi”, kura visus gadus bijusi šajā laikā ar mums.”

Ieejas maksa: 2.00 EUR
Skolēniem, studentiem un senioriem: 1.50 EUR.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikties, rakstot uz e-pastu barons@memorialiemuzeji.lv vai arī saitē https://mobilly.lv/muzeju-bilesu-rezervacija/#/muzeji/67/99/535.

Piedzīvot Jāņus_web