TRĪS MUZEJI APVIENOJAS AKCIJĀ “MEKLĒ MEŽU MUZEJOS”

10/06/2020

10. jūnijā sākas izzinošā akcija “Meklē mežu muzejos”, kurā apvienojušies Jaunmoku pils muzejs, Andreja Upīša memoriālais muzejs Rīgā un Andreja Upīša memoriālmāja Skrīveros. Akcijas ietvaros apmeklētāji aicināti iepazīt muzejus un, pildot uzdevumus, atrast lietas, kas vieno visus trīs muzejus.
Meža motīvi visos laikos iedvesmojuši radošās izpausmes mākslā, mūzikā, literatūrā. Arī akcijā muzeji kā vienojošo motīvu ir izvēlējušies mežu – tā bagātību, daudzveidību un atspoguļojumu Andreja Upīša daiļradē.
Lai piedalītos akcijā, muzeju apmeklētājiem ir jāaizpilda akcijas anketa, kuras iespējams saņemt muzejos. Apceļojot visus trīs muzejus, anketā jāieraksta atbildes uz jautājumiem, un viesošanos katrā akcijas muzejā tā darbinieks apliecinās ar zīmodziņu. Tikai šādi apliecinātu un pilnībā aizpildītu anketu īpašnieki varēs pretendēt uz balvām.

Anketas, kurās visi jautājumi būs atbildēti pareizi, piedalīsies noslēguma izlozē par lielo balvu – galda spēli “Iestādi mežu!”.

Akcija norisinās no 2020. gada 10. jūnija līdz 31. oktobrim. Noslēguma pasākums plānots 10. novembrī A. Upīša memoriālajā muzejā Rīgā, Brīvības ielā 38-4.

To organizē Jaunmoku pils muzejs sadarbībā ar Andreja Upīša memoriālo muzeju Rīgā un A. Upīša memoriālmāju Skrīveros, atbalsta SIA “Skrīveru saldumi” un AS “Latvijas valsts meži”.

Akcijas ideja radusies kultūras darbinieku tiešsaistes mācību semināra “Kultūras un cilvēciskais pieskāriens tiešsaistē: jaunas iespējas uzrunāt un iesaistīt plašu auditoriju kultūras un izglītības projektos” darba grupas ietvaros.

Sīkāku informāciju par akcijas norisi var uzzināt www.jaunmokupils.lv, www.upisamuzejs.lv, kā arī sazinoties ar Jaunmoku pils muzeja projektu vadītāju Ziedīti Začesti pa t. +371 27880708 vai e-pastu z.zaceste@jaunmokupils.lv vai Andreja Upīša memoriāla muzeja vadītāju Ilzi Puķi pa t. +371 29265417 vai e-pastu ilze.puke@memorialiemuzeji.lv

Meklē mežu muzejos