“UZ PIRKSTU GALIEM” J. ROZENTĀLA UN R. BLAUMAŅA MUZEJĀ

30/01/2019

J. Rozentāla un R. Blaumaņa muzejā no 2019. g. 1. februāra līdz 7. aprīlim būs skatāma LMA Tekstilmākslas studentu un pedagogu mazo formu tekstila izstāde
“Uz pirkstu galiem”.

Tekstilmākslai ir dažādi eksponēšanas un uztveres mērogi – šī izstāde ļaus skatītājam pietuvoties neliela izmēra darbiem, ieskatīties un ieraudzīt materiālu un tehniku smalkumu, krāsu spožumu, košumu, dziļumu, sajust tekstūru nianses.
Katra darba pamatā ir kāda dabā, sabiedrībā, mākslā, dzīvē vai sadzīvē dzimusi ideja, kas, mijiedarbojoties ar mākslinieka individuālo pasaules uztveri un tekstilmākslas piedāvātajām iespējām, vizualizējusies un materializējusies divu vai 3 dimensiju tekstilstāstā. Apzinoties un respektējot J. Rozentāla un R. Blaumaņa muzeja īpaši blīvo telpu, kurā koncentrētā veidā sajūtams bagāts vēstures un lielu personību mantojums, tekstilmākslinieki pievieno savu – nu jau cita gadsimta pasaules redzējumu un refleksijas par realitāti.
Izstādē piedalās LMA Tekstilmākslas apakšnozares visu kursu studenti un pedagogi.

Attēlos:

Elīne Buka „Sūna”.

Katrīna Leitēna „Laiks”.

Muzeja darba laiks: 11.00–18.00, slēgts – pirmdien, otrdien.
Ieejas maksa – 2.00 €;

Skolēniem, studentiem un senioriem – 1.00 €.

Vairāk informācijas pa tālruni 67331641, 26586404 vai e-pastu: jrrbm@memorialiemuzeji.lv, kā arī http://www.memorialiemuzeji.lv.

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.

Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Katrīna Leitēna.Laiks 2