VAROŅU PORTRETU DARBNĪCA VISAI ĢIMENEI “TĒLI UN IEMĪTNIEKI”

12/07/2019

20. jūlijā plkst. 11.00 pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni kopā ar vecākiem ir aicināti uz portretu darbnīcu “TĒLI UN IEMĪTNIEKI” Raiņa un Aspazijas mājā (Baznīcas iela 30, Rīgā).

Kas dzīvo, elpo, darbojas un rotaļājas Aspazijas dzejoļos?

Mākslas darbnīcā iepazīsim spilgtos, neparastos tēlus, kas atrodami Aspazijas dzejoļos.
Kopā ar bērniem lasīsim Aspazijas dzeju, meklēsim dzejoļu galvenos varoņus un mēģināsim uzzīmēt to portretus. Izpētīsim dzejnieces uzburto telpu, vidi, kurā darbojas katrs tēls, mēģināsim izprast, kādas rakstura īpašības tam piemīt un kā tās varam noķert uz baltas lapas.

Arī pati savos darbos Ella Mezule bieži spēlējas ar tēlu un zīmju dažādo un daudzpusīgo uztveri, radot gan gleznas, gan ilustrācijas. Māksliniece ir glezniecību un dažādu cita veida mākslu studējusi jau vairāk nekā 9 gadus, savas zināšanas papildinot gan Īrijā (National College of Art and Design), gan Itālijā (Accademia di Belle Arte di Napoli). Viņas darbi ir tikuši izstādīti Lietuvā, Igaunijā, Īrijā, Beļģijā, Latvijā, Itālijā un daudz kur citur. 2016. gadā Ella saņēma Brederlo von Sengbusch mākslas prēmiju, bet 2017. gadā – Valdemāra Tones stipendiju.
Darbnīca “TĒLI UN IEMĪTNIEKI” ir viena no deviņām nodarbībām ģimenēm, kas no marta līdz decembrim notiek Raiņa un Aspazijas muzejos. Piecas mākslinieces – Ilze Aulmane, Ieva Baumgarte, Liva Kaprale, Ella Mezule un Eva Vēvere –, izmantojot dažādas tēlotājmākslas tehnikas (grafiku, glezniecību, tekstila dizainu u.c.) un rosinot bērnus un vecākus iepazīt Aspazijas un Raiņa tekstus, sniegs iespēju ģimenēm radoši darboties kopā, veidojot savus mākslas darbus.

Darbnīcas ilgums ir divas stundas. Vecāki aicināti piedalīties.

Darbnīcu ciklu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija.
Lūdzam pieteikties iepriekš, rakstot uz e-pastu dora.pauzere@memorialiemuzeji.lv vai zvanot pa tālruni +371 67272643; +371 29254193.

Ieeja ģimenēm ar bērniem – 3.00 EUR.
Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.
Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.
Vairāk informācijas: www.memorialiemuzeji.lv

Teli_un_iemitnieki-1

Teli_un_iemitnieki-1