“NO SALDENĀS PUDELES”

03/04/2020

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs šajā visnotaļ saspringtajā laikā iesaka atpūtas brīžos izklaidēt sevi, izlasot Rūdolfa Blaumaņa komēdiju “No saldenās pudeles”.

“Neaizmirstiet, draugi, ka tā ir joku luga. Esmu gribējis radīt smieklus. Cita mērķa nav bijis. Man patīk, kad tauta smejas. Mēs, latvieši, esam tik smagi, ka neprotam smieties un priecāties. (..) Vai tad rakstnieks pats nezina, ko viņš gribējis dot un ko viņš devis. Posei sava vieta; drāmai sava. Nemeklējiet posē to, kas jāmeklē drāmā,” tā Rūdolfs Blaumanis izteicies par savu lugu “Skroderdienas Silmačos”, bet to droši var attiecināt arī uz citām rakstnieka joku lugām.

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzeja speciāliste Maija Ārena

RTMM 407740, •	Skats no lugas "No saldenās pudeles" iestudējuma Nacionālajā teātrī 1927.gadā Alfrēda Amtmaņa-Briedīša režijā.

•	Lugas “No saldenās pudeles” cenzūras eksemplārs, 1900.RTMM 35269516, •	Skats no lugas "No saldenās pudeles" iestudējuma Nacionālajā teātrī 1927.gadā Alfrēda Amtmaņa-Briedīša režijā.RTMM 407740, •	Skats no lugas "No saldenās pudeles" iestudējuma Nacionālajā teātrī 1927.gadā Alfrēda Amtmaņa-Briedīša režijā.