NOSLĒDZIES PUBLISKĀS RUNAS KONKURSS “DĀVINĀJUMA DZEJOLIS JĀNIM AKURATERAM”

05/02/2016

2016. gada 13. janvārī vienam no latviešu izcilākajiem romantisma dzejniekiem Jānim Akurateram apritēja 140 gadu. Lai godinātu dzejnieka piemiņu, Jāņa Akuratera muzejs rīko dažādus pasākumus.

14. un 22. janvārī norisinājās publiskās runas konkurss 5.–12. klašu skolēniem “DĀVINĀJUMA DZEJOLIS JĀNIM AKURATERAM”. Konkurss guva negaidītu atsaucību – pieteicās vairāk nekā sešdesmit skolēnu no piecpadsmit Rīgas rajona skolām.

Liels bija žūrijas un muzeja darbinieku pārsteigums, ka skolēni bija tik atšķirīgi, radoši un brīnišķīgi oratori. Dažus dzejas pārdzīvojums bija aizrāvis tik ļoti, ka nācās notraukt asaru, savukārt citi, aizņēmušies Jāņa Akuratera kareivīgumu “ar kaujas saucieniem uz lūpām”, vēlreiz klausītāju priekšā izcīnīja tikai sev zināmu cīņu. Dažbrīd šķita, ka caur skolēnu lūpām atdzīvojies pats dzejnieks:

“Es mīlēt spēju tos, kas klusās mokās

Uz kauju dzīvību un sirdi nes,

Kam svēta dziļi slēpta ilgošanās,

Kam jaunu zvaigžņu pilnas dvēseles.”

1. janvārī Jāņa Akuratera muzeja izveidota žūrija konkursa otrajai kārtai izvirzīja 20 skolēnus, kuri 22. janvārī Rīgas Pārdaugavas Izpilddirekcijā atkārtoti uzstājās ar dzejas deklamāciju, lai šoreiz cīnītos par uzvaru un Latvijas Nacionālā teātra, Dailes teātra un izdevniecības “Pils” sagādātājām balvām.

Pēc spraigām žūrijas diskusijām tika apbalvoti konkursa laureāti un atklāta izstāde “Grāmatu putni jeb Pārdaugavas stāstu medības”. Konkursantus un izstādes apmeklētājus priecēja arī Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēknes Elīzas Sestules muzikālais priekšnesums.

Ar prieku paziņojam publiskās runas konkursa laureātus:

5.–7. klašu grupā:

1. Amanda Medvedeva (Rīgas Daugavgrīvas vidussskola)
  2. Krišs Krišjānis Millers (Jūrmalas sākumskola “Atvase”)
  3. Loreta Drulle (Rīgas Pļavnieku pamatskola)

8.–9. klašu grupā:

1. Alīna Nastaja (Āgenskalna Valsts ģimnāzija)
  2. Klinta Sprūdža (Rīgas Valsts vācu ģimnāzija)
  3. Annemarija Terēze Andersone (Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskola)

10.–12. klašu grupā:

1. Mihails Buņins (Rīgas 34. vidusskola)
  2. Lada Leidmane (Rīgas 34. vidusskola)
  3. Oskars Puķītis (Rīgas Kultūras vidusskola)

Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas pārstāve Inese Meiere piešķīra īpašu simpātiju balvu Rīgas Kultūras vidusskolas 11. klases skolniecei Viktorijai Rodžerei.

Pateicamies par konkursantu aizrautību un vēlmi sveikt dzejnieku Jāni Akurateru 140. gadu jubilejā.

Dzejnieks savulaik teicis: “Vislabākais atbalsts un prieks mana dzejnieka mūžā ir bijuši un ir tie draugi, ar kuriem kopā vestas dažādas cīņas un kuri nevar elpot bez dzejas dzīvinošā eliksīra.”

Konkursa laureāti kopā ar žūriju, 2016. gada 21. janvāris.