OJĀRA VĀCIEŠA PĀRDAUGAVAS BALVA 2014

14/11/2014

2014. gada 20. oktobrī Ojāra Vācieša muzejā sadarbībā ar Pārdaugavas izpilddirekciju notika ikgadējais skolēnu literārais konkurss, kurā piedalījās talantīgākie vecāko klašu skolēni no sešām Pārdaugavas skolām – pavisam 21 dalībnieks. Saskaņā ar konkursa nolikumu, savus literāros darbus skolēni sacerēja Ojāra Vācieša muzeja telpās.

Konkursa žūrijas sastāvā bija literatūrzinātnieks un dzejnieks Ronalds Briedis, latviešu valodas un literatūras skolotājas Anita Vanaga, Baiba Sileniece un Iveta Ratinīka, kā arī Pārdaugavas izpilddirekcijas pārstāve Inese Meiere un Ojāra Vācieša muzeja vadītāja Ieva Ķīse.

Izvērtējot visus konkursa dalībnieku sacerējumus, konkursa žūrijas locekļi nolēma piešķirt:

1. vietu dzejā Evelīnai Andžānei (Āgenskalna Valsts ģimnāzija, 12.5 klase)

1. vietu prozā Undīnei Krievānei (Rīgas Doma kora skola, 4. kurss)

2. vietu dzejā Adelīnai Jasmanei (Āgenskalna Valsts ģimnāzija, 12.5 klase)

2. vietu prozā Ancei Vilnītei (Jaņa Rozentāla Mākslas vidusskola, 2.b kurss)

3. vietu dzejā Žanetei Eglītei (Ziemeļvalstu ģimnāzija, 12.a klase)

3. vietu prozā Agnesei Laicānei (Āgenskalna ģimnāzija, 12.5 klase)

7. novembrī Ojāra Vācieša muzejā notika konkursa noslēguma pasākums, kurā tika paziņoti konkursa uzvarētāji, kā arī pasniegtas balvas.

13. novembrī pirmās vietas ieguvējām bija iespēja nolasīt savus darbus dzejniekam veltītajā vakarā „Ojāra Vācieša dzimšanas diena. Čakam un Rīgai”.

Konkursā godalgotos darbus, lūdzu, lasiet šeit! Citēšanas gadījumā atsauce uz autoru un mājas lapu http://www.memorialiemuzeji.lv obligāta!

Evelīna Andžāne. Mēness: iekadrē maigumu

Undīne Krievāne. Sirdstauriņš