OJĀRA VĀCIEŠA PĀRDAUGAVAS BALVA 2015

13/11/2015

Būs pali,

mēs applūdīsim,

mēs – bezlaivas cilvēki –

applūdīsim,

un mums vajadzēs

lidot.

(O. Vācietis)

 Ar šādu moto 2015. gada 19. oktobrī Ojāra Vācieša muzejā sadarbībā ar Pārdaugavas izpilddirekciju notika ikgadējais skolēnu literārais konkurss, kurā piedalījās 25 dalībnieki no Āgenskalna Valsts ģimnāzijas, Ziemeļvalstu ģimnāzijas, Zolitūdes ģimnāzijas, Rīgas Mūzikas internātvidusskolas, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas un Rīgas 14. vakara maiņu vidusskolas.

Konkursa žūrijā bija literatūrzinātnieks un dzejnieks Ronalds Briedis, Latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas priekšsēdētāja Anita Vanaga, latviešu valodas un literatūras skolotājas Baiba Sileniece un Iveta Ratinīka, kā arī Pārdaugavas izpilddirekcijas pārstāve Inese Meiere un Ojāra Vācieša muzeja vadītāja Ieva Ķīse.

6. novembrī Ojāra Vācieša muzejā notika konkursa noslēguma pasākums, kurā tika paziņoti konkursa uzvarētāji un pasniegtas balvas.

1. vietu un galveno balvu – Galactico dāvanu karti EUR 60 vērtībā – ieguva Raimonds Ķirķis (Āgenskalna Valsts ģimnāzija), 2. vietuElīza Bēniņa (Ziemeļvalstu ģimnāzija) un Karīna Brence (Rīgas Valsts vācu ģimnāzija), 3. vietuViktorija Norvaiša (Ziemeļvalstu ģimnāzija) un Monta Zaumane (Āgenskalna Valsts ģimnāzija).

Par veiksmīgiem radošiem meklējumiem žūrijas komisija atzina Vernera Kalniņa (Āgenskalna Valsts ģimnāzija), Danas Eglītes (Rīgas Valsts vācu ģimnāzija) un Emijas Grigorjevas (Āgenskalna Valsts ģimnāzija) darbus.

Šogad arī mājas lapas redaktores specbalva – publikācija MMA mājas lapā – Eduardam Gūtmanim (Rīgas 14. vakara maiņu vidusskola).

Ar konkursā godalgotajiem darbiem varat iepazīties šeit! Citēšanas gadījumā atsauce uz autoru un mājas lapu http://www.memorialiemuzeji.lv obligāta!

Raimonds Ķirķis. Dzemdēt…

Elīza Bēniņa. Dvēseles plūsma

Karīna Brence. Mana 1 vēlēšanās…

Monta Zaumane. Viņš – cilvēks…

Viktorija Norvaiša. Divi līmlentes gabaliņi

Eduards Gūtmanis. Psihotropu mežs

Ojāra Vācieša Pārdaugavas balva 2015

Ojāra Vācieša Pārdaugavas balva 2015