OJĀRS VĀCIETIS. TĀLUMS STARP BALTO UN BALTO

07/11/2012

Ar cieņu pieminot Ojāru Vācieti 79. dzimšanas dienā, izdevniecība „Upe tuviem un tāliem”, sadarbībā ar Ojāra Vācieša muzeju, izdevusi dzejas un mūzikas izdevumu „Ojārs Vācietis. Tālums starp balto un balto”.

Muzeja vadītāja Ieva Ķīse jau sen lolojusi ideju par daudzpusīgu un reizē koncentrētu dzejnieka darbu izdevumu. Krātuves arhīvi glabā vairākus desmitus (!) CD ar dzejnieka ierunātu dzeju, un pilnīgi dabiska ir vēlēšanās kaut nelielu daļu no tā laist pasaulē visiem interesentiem pieejamā veidolā. Laimīga satikšanās ar mecenātu Sandi Bērtaiti nu realizējusi šo ieceri dzīvē. Ar Sanda Bērtaiša un zvērinātu advokātu biroja Adversus atbalstu izdots darbs, kas apkopo dzejas izlasi un divus CD (kompaktdiskus).

Pirmajā kompaktdiskā ieskaņota dzeja paša autora lasījumā. Pēc rūpīgas atlases klausītāju vērtējumam izraudzīti 73 dzejoļi, bet pacietīgākajiem te iespējams arī kāds pārsteigums. Otrajā CD dzirdams Artūra Maskata dziesmu cikls aktiera balsij un klavierēm si minors. Šajā darbā dzeja, mūzika un Ivara Kalniņa vokālais izpildījums kopā ar komponista instrumentālo pavadījumu sasniedz reti sastopamu emocionālu saskaņu. Jāpiebilst, ka si minors līdz šim glabājies Latvijas Radio arhīvā un nav bijis izdots.

Albuma noformējumam izraudzīts foto mākslinieka Ojāra Martinsona radītais melnbalto fotogrāfiju cikls, kurā dzejnieks attēlots pārdomu gājienā pa Torņakalna staciju un Arkādiju.

Grāmatu un mūzikas ierakstu tirdzniecības vietās ieraksts būs pieejams no 13. novembra.

Ojāra Vācieša muzejā izdevuma cena Ls 6,50

Tālums starp balto un balto

Tālums starp balto un balto