Trois parfums de femmes: Femmes au-delà du silence – Sievietes viņpus klusēšanai

17/10/2011

Teksta autores: Samija Bordži (Samia Bordji), Renāte Bergere (Renate Berger), Astrīda Cīrule

Fotogrāfs Kristofs Fuēns (Christophe Fouin)

Democratic Books, 2011.

Cena (EUR/LVL): 18,00/17,07

Grāmata nopērkama visos Memoriālo muzeju apvienības muzejos, kā arī MMA administrācijā, Rīgā, Stabu ielā 18.

Šajā grāmatā satiekas trīs gara radinieces, trīs izcilas 19./20. gadsimta mijas sievietes mākslinieces, jauna ceļa gājējas: franču rakstniece Kolete (Colette, 1873–1954), vācu gleznotāja Paula Moderzone-Bekere (Paula Modersohn-Becker, 1876–1907) un latviešu dzejniece un dramaturģe Aspazija (1865–1943). Katra no viņām viennozīmīgi ir spilgta parādība savas zemes kultūras dzīvē, bet visas kopā – kā tilts, kas vieno Vāciju, Franciju un Latviju.

Grāmatā apkopotas Samijas Bordži, Renātes Bergeres un Astrīdas Cīrules esejas par šīm trim māksliniecēm.

Grāmata tapusi Eiropas projekta „Sievietes viņpus klusēšanai” ietvaros, ko iniciēja Francijas biedrība L’Aura des Arts, lai ar mākslas un kultūras starpniecību sekmētu labāku savstarpēju iepazīšanos un labāku savstarpēju sapratni Eiropā.