ZELTA SIETIŅŠ

08/06/2015

Atzīmējot Raiņa 150. jubileju un dzejoļu krājumu „Saules gadi”, „Putniņš uz zara” 90. gadadienu un „Zelta sietiņš” 95. gadadienu, Raiņa muzejs „Jasmuiža” rīkoja vizuālo darbu konkursu ZELTA SIETIŅŠ.

Konkursa uzdevums bija izveidot ilustrāciju brīvi izveidotam Raiņa dzejolim no dzejoļu krājumiem – šī gada jubilāriem. Konkursā bija aicināti piedalīties pirmsskolas izglītības iestāžu, vispārizglītojošo skolu skolēni, mākslas skolu audzēkņi vecumā no 5 līdz 12 gadiem.

Tika iesūtīti 313 darbi no visas Latvijas. Konkursā piedalījās bērni no Krimuldas Mūzikas un mākslas skolas, Vārkavas pamatskolas, Jūrmalas sākumskolas „Atvase”, Aizkraukles Mākslas skolas, Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes „Māra”, Ķekavas Mākslas skolas, Rīgas 21. pirmsskolas izglītības iestādes „Laimiņa”, Preiļu pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaciņa”, Līvānu 1. vidusskolas, Krāslavas pirmsskolas izglītības iestādes „Pienenīte”, Montesori sākumskolas „Pētnieki”, Preiļu novada bērnu un jauniešu centra, privātās pamatskolas „Gaismas tilts 97”, Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas Liepājas bērnu mākslas skolas, Maltas bērnu un jauniešu centra, Preiļu 1. pamatskolas, Rīgas Centra daiļamatniecības pamatskolas, Priekuļu pamatskolas, Špoģu mūzikas un mākslas skolas, Pumpuru vidusskolas, Inčukalna novada Mūzikas un mākslas skolas, Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes „Madariņa”, Dagdas Mūzikas un mākslas skolas, Sutru pamatskolas, Preiļu Mūzikas un mākslas skolas, Jūrmalas Mākslas skolas Slokas filiāles, Ādažu Brīvās Valdorfa skolas, Jūrmalas sākumskolas „Ābelīte”, Ogres sākumskolas, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas mākslas skolas, Ķekavas vidusskolas, Jūrmalas internātpamatskolas, Salaspils Mūzikas un mākslas skolas, Mārupes Mūzikas un mākslas skolas, Rīgas Teikas vidusskolas, Rīgas KTMC „Mazā ģilde” un Priežmalas pamatskolas.

Darbus izvērtēja žūrija: vizuālās mākslas skolotāja Marianna Abricka, māksliniece Vēsma Stupāne, Preiļu novada Sociālā dienesta dienas centra vadītāja, māksliniece Gunta Katkeviča, Raiņa un Aspazijas muzeja vadītāja vietniece Solvita Brūvere.

16. maijā „Muzeju nakts” ietvaros Raiņa muzejā „Jasmuiža” tika atklāta godalgoto darbu izstāde ZELTA SIETIŅŠ, kas līdz septembra vidum būs skatāma muzejā, bet pēc tam – Preiļu Galvenajā bibliotēkā.

Paldies visiem, kuri piedalījās konkursā, un balvu sponsoriem: keramiķiem Edvīnam Vincevičam un Raivo Andersonam, kā arī apgādam „Zvaigzne ABC”!

Konkursā godalgotos darbus un Raiņa dzejoļus, kurus šie darbi ilustrē, varat skatīt šeit!

Konkursa laureāti vecuma grupā no 5 līdz 7 gadiem

Konkursa laureāti vecuma grupā no 8 līdz 12 gadiem

Jūlija Klementjeva "Zelta sietiņš"

Jūlija Klementjeva "Zelta sietiņš"