Atsākam skolēnu grupu uzņemšanu

Visi muzeji
Vasarnīcas ekspozīcija "Es un Tu". Meitene spēlē spēli ekspozīcijā.

Muzeji gaida skolēnus uz klātienes muzejpedagoģiskajām nodarbībām un ekskursijām. Esam apkopojuši svarīgākos jautājumus un noteikumus par muzeja apmeklēšanu.

Vai šobrīd ir iespējams apmeklēt muzejpedagoģiskās programmas, t.sk. programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros?

Jā! Mācību procesa ietvaros īstenotās ārpusklases izglītības nodarbības, kas notiek kultūrvietās – piemēram, muzeja apmeklējums vai programmas “Latvijas skolas soma” piedāvājums – tiek organizētas skolēnu grupām vienas izglītības iestādes vai klases kolektīva ietvaros. Memoriālo muzeju apvienības piedāvājumu meklē šeit.

Muzeji piedāvā arī tiešsaistes muzejpedagoģiskās nodarbības. Vairāk par tām: šeit.

Vai skolēniem ir jāveic atsevišķs Covid-19 tests, lai apmeklētu muzeju vai muzejpedagoģisku nodarbību?

Lai apmeklētu muzeju vai muzejpedagoģisku nodarbību, nevakcinētajiem skolēniem der negatīvs skolā veiktais Covid-19 tests. Izglītojamajiem ar sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu tests nav nepieciešams.

Kādi drošības noteikumi skolēniem jāievēro, apmeklējot muzeju?

Nodarbības laikā izglītojamie ievēro izglītības iestādēs noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības, tajā skaitā prasību nevakcinētajiem skolēniem lietot mutes un deguna aizsegu, ja pasākums notiek telpās. 

Kā muzejs rūpēsies par skolēnu drošību?

Skolēnu grupa, kas apmeklē muzeju, netiksies ar citiem apmeklētājiem, tikai ar muzeja darbiniekiem, kuriem ir sadarbspējīgs vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts.

Pie muzeja ieejas ir pieejami roku dezinfekcijas līdzekļi, muzeju labierīcībās – viss nepieciešamais roku higiēnai. Muzejos tiek veikta regulāra telpu vēdināšana un virsmu tīrīšana, t.sk. dezinfekcija. Ir samazināts kopīgi lietojamo virsmu un priekšmetu skaits.

Vai šobrīd notiek arī izbraukuma muzejpedagoģiskās nodarbības skolās?

Jā! Nodarbību vadītāji ievēros izglītības iestādē noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības un viņiem būs sadarbspējīgs vakcinācijas, pārslimošanas vai testēšanas sertifikāts.