Ciemos pie Pasaciņas

1.–4. klase, Pirmsskola
Raiņa un Aspazijas vasarnīca

Nodarbība paredzēta Aspazijas bērnu dzejoļu izziņai, koncentrējoties uz diviem dzejoļiem: “Jāj pa ceļu pasaciņa” un “Aicinājums”.

Sākumskolas skolēni ir aicināti uz interaktīvu nodarbību “Ciemos pie pasaciņas”, kuras mērķis ir rosināt bērnu interesi par muzeju kā aizraujošu un interesantu vidi, radošā un atraktīvā veidā izpētot dzejnieku māju – koka vasarnīcu un iepazīstot Aspazijas bērnību un bērniem rakstītos dzejoļus un to tēlus –  pasaciņu, rūķi, zirdziņu. Kas bija Aspazijas labākais draugs bērnībā? Kāda ir rakstnieku māja? Kas dzejniekiem palīdzēja radīt? Vai uzrakstītais dzejolis spēj pārvērsties dziesmā? Multfilmā? Teātrī? Izmantojot lomu spēles, rotaļas un darbošanos ar tinti, bērni kļūst par burvjiem, kas rada savu pasaciņu. Tiek bagātināta skolēnu valoda un iztēle, sajūtu un emocionālā pieredze.

 

Nodarbības ievaddaļā, izmantojot mūziku, sarunu apli un spēli, tiek aktivizēta bērnu interese par muzeju, rakstniekiem, viņu bērnību, mūža nogales dzīves telpu un dzejas tēliem. Pēc iepazīšanās ar Aspazijas dzejoļiem, skolēni ir aicināti uz muzeja ekspozīcijas un memoriālo telpu izpēti, pēc kuras pārrunā redzēto. Turpinājumā skolēni radošos uzdevumos un lomu spēlēs iepazīst, kādos mākslas darbos var pārtapt dzejolis –  klausās dziesmu un pilda uzdevumu, komandā izspēlē dzejoļus etīdē, rada paši savu mākslas darbu – tintes zīmējumu. Noslēgumā, izmantojot rekvizītus, bērni uzbur “Aicinājuma” dzejoli  – zvaigžņu nakti un vienojas dziesmā un dejā.

 

• Ilgums: 90 min.
• Dalībnieku skaits: līdz 20.
• Skolēniem: 2.00 EUR.
• Skolotājiem ieeja bez maksas.

Apskatīt citas programmas