Septiņu kraukļu noslēpums

1.–4. klase
Raiņa un Aspazijas vasarnīca
Raiņa un Aspazijas vasarnīcas verandiņa, tai priekšā - puķu dobe. Tajā ielikts no koka veidots krauklis.

Tāpat kā septiņi kraukļi sargāja Saulcerīti lugā “Zelta zirgs”, Raiņa un Aspazijas vasarnīcā septiņi kraukļi sargā noslēpumus. Aicinām tos atklāt, piedaloties aktīvā, vienlaikus izzinošā komandu spēlē!

Programmas mērķis ir izpētīt Raiņa un Aspazijas ikdienas dzīvi un daiļradi vietā, kur dzejnieki pavadīja vasaras, kā arī iepazīt darbus un dzejas tēlus.

Sākumā skolēni kopā ar muzejpedagogu atkārto zināšanas par Raini un Aspaziju. Pēcāk, dalot klasi komandās, tiek iepazīti dzejoļi, izspēlējot tos teatrālā formā. Tad komandas iepazīst muzeja ekspozīciju un memoriālās telpas, lai pēc tam izmantotu zināšanas par dzejniekiem un to daiļradi, orientējoties vasarnīcas teritorijā. Sekojot norādēm un aprakstiem, tiek pildīti uzdevumi, līdz visi septiņi kraukļi ir atrasti. Dienas beigās skolēni tiek aicināti izvērtēt dienu, dalīties iespaidos, tādā veidā vēlreiz apkopojot pieredzēto. Spēle veicina skolēnu savstarpējo sadarbību, rūpību un spēju pamanīt detaļas un smalkus informācijas pavedienus, kā arī prasmi pielietot iegūtās zināšanas.

• Ilgums: 1 h 15 min.
• Dalībnieku skaits: 15–30 skolēni.

• Skolēniem: 2.00 EUR.
• Skolotājiem ieeja bez maksas.

 

Apskatīt citas programmas