Atveram muzejus!

Visi muzeji
Jasmuižas muižas govju kūts / Latgales keramikas izstāžu zāle no ārpuses. Zāles durvis ir plaši atvērtas vaļā. Foto: Vitāljis Vinogradovs.

Priecājamies paziņot, ka teju pēc pusgada pārtraukuma Memoriālo muzeju apvienības muzeji atkal ir atvērti apmeklētājiem!

Tāpat kā katru gadu, arī šajā sezonā trešdienu vakaros muzeji (izņemot “Jasmuižu”, “Tadenavu” un Andreja Upīša memoriālmāju Skrīveros) strādā līdz plkst. 19.00.

Iepazīsties ar noderīgu informāciju par drošu viesošanos muzejā: Drošs muzeja apmeklējums.

Gaidot atkalsatikšanos ar apmeklētājiem, muzeji ir sagatavojuši vairākas jaunas izstādes. Andreja Upīša memoriālajā muzejā aplūkojama Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļas studentu darbu izstāde “”Zelts” ilustrācijās”. Savukārt Andreja Upīša memoriālmāja Skrīveros piedāvā divas jaunas izstādes: “Andreja Upīša mājai un dārzam – 100”, kas vēsta par mājas vēsturi, kā arī izstādi “No klūgas līdz grozam”, kur eksponēti vietējo amatnieku darbi.

Ojāra Vācieša muzejā nesen atklāta pastāvīgā izstāde “Starp dzejoļiem”. Tā papildina muzeja ekspozīciju un vēsta par Ojāra Vācieša interesēm brīžos starp dzejoļu radīšanu. Robinsona zālē eksponēta mākslinieces Birutas Baumanes gleznu izstāde “Satikšanās vieta – Rīga”.

Raiņa un Aspazijas vasarnīca aicina aplūkot Dailes teātra simtgadei veltīto izstādi, kura atklāj Raiņa un Aspazijas devumu teātra dibināšanā un attīstībā. Tajā eksponēti tērpi, rekvizīti un fotogrāfijas no Dailes teātra iestudējumiem. Šobrīd aplūkojama arī Olīva Mētras foto ekspresizstāde “Pirms robežas pārkāpšanas: 1929”, kas tika veidota speciāli 2021. gada Muzeju naktij.

Raiņa muzeja “Jasmuiža” brīvdabas teritorijā apskatāma foto izstāde “Raiņa dzejolis fotogrāfijā”. No 12. jūnija tai pievienosies vēl divas jaunas izstādes: viena no tām ir Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ceļojošā izstāde „Raiņa lugai „Zelta zirgs” – 112”. Tā veltīta Jānim Zāberam, Rainim, Arvīdam Žilinskim un operas “Zelta zirgs” iestudējumam 1965. gadā. Savukārt biedrība “Artemisija” uz muzeju ir atvedusi izstādi “Krāsaini spilveni”. Šo savdabīgo izstādi veido spilveni, kurus radīt iedvesmojušas Imanta Ziedoņa “Krāsainas pasakas”.

Saistībā ar aktuālajām prasībām Covid-19 izplatības ierobežošanai, Memoriālo muzeju apvienības muzeji uzņem tikai individuālus apmeklētājus un vienas mājsaimniecības locekļus. Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju. Ikvienam muzeja apmeklētājam jālieto mutes un deguna aizsegs.