11. SEPTEMBRA DZEJAS DIENAS RAIŅA UN ASPAZIJAS MĀJĀ

11/09/2018

11. septembris ir Raiņa dzimšanas diena. 2018. gada 11. septembrī plkst. 13.00 Latvijas Rakstnieku savienība un Raiņa un Aspazijas māja (MMA) aicina uz atceres brīdi dzejnieka atdusas vietā Raiņa kapos. Skanēs Raiņa dzeja un tautasdziesma no tālās jaunības zemes Latgales, pārdomas par viņa daiļradi un dzīves gājumu. Piemiņas brīdī piedalīsies Latvijas Rakstnieku savienības priekšsēdētājs Arno Jundze, Raiņa un Aspazijas mājas galvenā speciāliste Gaida Jablovska, aktieris Haralds Ulmanis, VEF Kultūras pils Latgaļu sadzīves dziesmu ansamblis OLŪTEŅŠ (vadītāja Rasma Mežale).

Plkst. 15.00 Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā 30, Rīgā, Zinātnisko lasījumu laikā ieklausīsimies, ielūkosimies vēstures dokumentos, kuri glabājas mūsu nemateriālā kultūras mantojuma krājumā, kā arī privātos arhīvos. Mūs uzrunās LRS priekšsēdētājs Arno Jundze.

Pārdomās dalīsies pētnieki, bijušās Rakstnieku savienības amatpersonas, dzejnieki un rakstnieki: LU LFMI zinātniskā asistente Madara Eversone, literatūrzinātnieks Ilgonis Bērsons, dzejnieces Lija Brīdaka un Velta Kaltiņa, rakstnieks Roalds Dobrovenskis un Raiņa un Aspazijas mājas (MMA) galvenā speciāliste Gaida Jablovska.

Pasākumu organizē un atbalsta Latvijas Rakstnieku savienība, Raiņa un Aspazijas māja (MMA), VKKF.

Memoriālo muzeju apvienības rīkots publisks pasākums.

Foto un video materiāli tiks publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.

Vairāk informācijas:

gaida.jablovska@memorialiemuzeji.lv,