Krišjāņa Barona muzejs

Krišjāņa Barona iela 3–5, Rīga

Krišjāņa Barona muzejā iepazīsti vidi, kādā dzīvojis Dainu tēvs, uzklausi Baronu dzimtas stāstus un uzzini, kā Krišjāņa Barona un jaunlatviešu atstātais mantojums dzīvo šodien.

Uz dzīvokli, kas atradās toreizējās Suvorova ielas trešajā namā, Krišjānis Barons pārcēlās 1919. gadā no Burtnieku mājas Vecmīlgrāvī. 1914. gada vasarā zaudējis sievu, vedeklas Līnas aicinājumu dzīvot visiem kopā viņš pieņēma labprāt un mūža nogali pavadīja sava dēla, ārsta, Latvijas Universitātes profesora Kārļa Barona ģimenē. Kārlis Barons tiek uzskatīts par stomatoloģijas pamatlicēju Latvijā.

Apmeklētāju uzmanību saistīs Barona istaba – vide, kurā aizritējuši izcilā folklorista pēdējie četri dzīves gadi (1919–1923). Šeit aplūkojama arī Dainu skapja kopija, kura oriģināls glabā 19. gadsimta beigās rokrakstā fiksētas latviešu tautasdziesmas.

Muzejam ir plaša sadarbība ar dažādām nevalstiskajām organizācijām un Sabiedrības integrācijas fondu, piedāvājot nodarbības gan bērniem ar īpašām vajadzībām, gan mazākumtautību skolēniem, gan arī dažādām citām sabiedrības grupām. Muzejam ir izveidojusies regulāra un aktīva sadarbība ar N. Stankēviča un Krišjāņa Barona muzeju Belgorodas apgabala Muhouderevkā.

Muzejā rīkotie pasākumi, lekcijas un ekskursijas veltītas tradicionālās kultūras un jo īpaši Krišjāņa Barona dzīves un darba popularizēšanai. Muzejs regulāri rīko arī tematiskus folkloras (dziedāšanas un rotaļu) vakarus gan par gadskārtu ieražām, gan citām tēmām.

 

Pieejamība

Muzejs atrodas 4. stāvā. Ēkā ir lifts, kurš ir diezgan šaurs. Līdz liftam ved četri pakāpieni, kurus var pārvarēt ar palīdzību.

 

Klausies muzeja veidoto podkāstu “(Jaun)latviešu sarunas”!

Pieaugušajiem: 2.00 EUR.
Skolēniem, studentiem, pensionāriem: 1.00 EUR.
Ģimenes biļete (1 vai 2 pieaugušie ar 1–4 bērniem līdz 18 gadu vecumam): 3.00 EUR.
Ekskursija latviešu valodā: 5.00 EUR.
Ekskursija krievu, angļu valodā: 7.00 EUR.

Izglītojošā nodarbība: 2.00 EUR.

 

Iespēja muzeju apmeklēt bez maksas: Krišjāņa Barona dzimšanas dienā 31. oktobrī, katra mēneša pēdējā sestdienā, kā arī Starptautiskajā muzeju dienā 18. maijā un Starptautiskās akcijas “Eiropas Muzeju nakts” laikā no plkst. 19.00.

Bezmaksas apmeklējums.

Muzeja darba laiks

Tr
13–19
Ce–Sv
11–18

Pr–Ot Slēgts

Krišjāņa Barona muzejs

Krišjāņa Barona iela 3–5, Rīga, LV 1050

+371 29120216
+371 67284265

Rūta Kārkliņa,
muzeja vadītāja
ruta.karklina@memorialiemuzeji.lv

Andris Ērglis,
vecākais speciālists
andris.erglis@memorialiemuzeji.lv

Dita Butule,

izglītības programmu kuratore

dita.butule@memorialiemuzeji.lv