Ojāra Vācieša muzejs

Ojāra Vācieša iela 19, Rīga

Vairāk nekā 200 gadus senajā mājā uzzini stāstus par Ojāru Vācieti un viņa laikabiedriem un viesojies vidē, kurā dzejnieks dzīvojis, strādājis un radījis darbus, kas modinājuši latviešu sabiedrības sirdsapziņu 20. gadsimta otrajā pusē.

Muzejs atrodas vairāk nekā 200 gadus senā ēkā, kas celta kā traktieris “Jeruzaleme”. Te savulaik ciemojies Garlībs Merķelis, Rihards Vāgners, savos zīmējumos traktieri iemūžinājis Johans Kristofs Broce. Kopš 1960. gada vienā no nama dzīvokļiem dzīvoja Ojārs Vācietis ar ģimeni.

Šai dzīvesvietai īpaša loma Ojāra Vācieša mūžā un radošajā biogrāfijā. Te tapusi viņa dzejas lielākā un nozīmīgāka daļa. Viņa dzīvesbiedre dzejniece un tulkotāja Ludmila Azarova dēvē Pārdaugavu par dzejnieka intelektuālo telpu, par viņa lielo rakstāmgaldu, jo dzeja vispirms “kājām izstaigāta” Arkādijas parkā, ejot gar Māras ezeru, ceļā uz Āgenskalna tirgu, Torņakalna staciju vai tālāk – dodoties ārā no pilsētas.
Dzejnieka dārzs, darbistaba, viesistaba, dzejnieka balss ieraksti, videomateriāli, digitālā ekspozīcija un dzejnieka personiskās lietas – berete, saulesbrilles, globuss, boksa cimdi, zīmuļi, rokraksti, zīmējumi – palīdz izprast viņa radīto pasauli.

Muzeja misija ir sniegt muzeja apmeklētājiem zināšanas un izpratni par Ojāru Vācieti un viņa laiku, kā arī vākt, glabāt un pētīt materiālās un garīgās vērtības, kas raksturo dzejnieka radošo procesu un viņam tuvās Pārdaugavas kultūrvēsturi.

Muzejs stāsta par Ojāru Vācieti un viņa laikabiedriem, dod iespēju apmeklētājiem iepazīties ar audiovizuāliem dokumentiem par dzejnieku, organizē literatūrvēsturiskas un mākslas izstādes, dažādus literārus sarīkojumus, realizē daudzveidīgas izglītības un kultūras programmas.

Galerija

Skolēniem, studentiem, pensionāriem: 1.00 EUR.
Ģimenes biļetes (1 vai 2 pieaugušie ar 1–4 bērniem līdz 18 gadu vecumam): 3.00 EUR.
Ekskursija latviešu valodā: 5.00 EUR.
Ekskursija krievu, angļu valodā: 7.00 EUR.
Audiogida izmantošana: 3.00 EUR.

Iespēja muzeju apmeklēt bez maksas: Ojāra Vācieša dzimšanas dienā 13. novembrī, katra mēneša pēdējā sestdienā, kā arī Starptautiskajā muzeju dienā 18. maijā un Starptautiskās akcijas “Eiropas muzeju nakts” laikā no plkst. 19.00.

Bezmaksas apmeklējums

Muzeja darba laiks

Ot–Se
10–17
Sv–Pr
Slēgts

No 1. jūnija līdz 31. augustam trešdienās 11.00–19.00

Ojāra Vācieša muzejs

Ieva Ķīse,
muzeja vadītāja
ieva.kise@memorialiemuzeji.lv

Dora Pauzere,
krājuma glabātāja
dora.pauzere@memorialiemuzeji.lv

Mārtiņš Bērziņš,
izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītājs
martins.berzins@memorialiemuzeji.lv

Dace Micāne-Zālīte,
muzejpedagoģe
dace.zalite@memorialiemuzeji.lv