“30 000 GADU 80 STUNDĀS. MĀKSLAS VĒSTURES LEKCIJU CIKLS” IZGLĪTĪBAS PROGRAMMA PIEAUGUŠAJIEM

07/09/2020

PALDIES PAR LIELO INTERESI! ŠOBRĪD UZ 8 VIETĀM SAŅEMTI 47 PIETEIKUMI, TĀPĒC PIETEIKŠANĀS TIEK SLĒGTA.

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs aicina doties ceļojumā cauri gadsimtiem, lai izzinātu pasaules mākslas vēsturi, sākot no tās pirmsākumiem, beidzot ar postmodernismu.

Jaņa Rozentāla un Rūdolfa Blaumaņa muzejs piedāvā iespēju apgūt zināšanas mākslas vēsturē. No 2020. gada 12. septembra līdz 2021. gada 8. maijam katru otro sestdienu plkst. 11.00–16.00 muzejs aicina uz izglītības programmu pieaugušajiem „30 000 gadu 80 stundās. Mākslas vēstures lekciju cikls”. Pavisam paredzēta 51 lekcija, katra no tām veltīta kādam noteiktam laikposmam, stilam vai virzienam mākslā, izceļot un analizējot attiecīgā perioda raksturīgākās īpatnības, nozīmīgākos mākslas darbus un mākslinieku personības.

Programmas mērķauditorija – studenti, pieaugušie un seniori, kas vēlas apgūt pamatzināšanas mākslas vēsturē.

Pirmās trīs lekcijas notiks 12. septembrī un tās veltītas tēmām „Ievads mākslas vēsturē” (1.daļa 11.00–12.30; 2.daļa 12.45–14.15) un „Aizvēstures māksla” (14.30–16.00). Pirmajās divās lekcijās klausītāji tiks iepazīstināti ar mākslas pamatjēdzieniem, tiks aplūkoti nozīmīgākie mākslas veidi, tehnikas, žanri u.c., sāksim iepazīt un saprast specifisko “mākslas valodu”. Kopā ar lekciju dalībniekiem meklēsim atbildes uz jautājumiem: kas ir māksla? Kas ir mākslas darbs? Kā iepazīt un izprast mākslas darbu? Kā arī, tiks sniegts pārskats par stiliem un virzieniem mākslas vēsturē, radot vispārēju priekšstatu par mākslas attīstības gaitu no vissenākajiem laikiem līdz 20. gadsimtam. Savukārt trešajā lekcijā tiks plašāk aplūkoti mākslas pirmsākumi aizvēstures periodā, sākot ar paleolītu. Iepazīstot vissenākos mākslas darbus, saskarsimies ar pārsteidzošiem mākslas un arhitektūras ansambļiem un noskaidrosim, kāda bija to nozīme aizvēstures laikmeta cilvēka dzīvē.

Ar lekciju sarakstu iespējams iepazīties šeit: https://drive.google.com/file/d/1Q9ucFZQrL7omMtcRdSpKkelrA9qhnKpC/view?usp=sharing 

Lai apmeklētu lekcijas, obligāta pieteikšanās, aizpildot anketu

https://docs.google.com/forms/d/1zcsl-3NuCb-tXLefelhZutmmaS_C4yr2dGWHFkiruro/edit

Vietu skaits ir ierobežots. Pieteikumi uz lekcijām tiek pieņemti to iesniegšanas secībā.

Biļešu cenas

Vienas lekcijas apmeklējums: 2.00 EUR. Iespējams apmeklēt atsevišķas lekcijas.

Tuvāka informācija pa tālruni 67331641, 26586404 vai e-pastu: jrrbm@memorialiemuzeji.lv, kā arī http://www.memorialiemuzeji.lv

J.Rozentāla un R.Blaumaņa muzeja kāpņu telpa, Alberta iela 12, Rīga.

J.Rozentāla un R.Blaumaņa muzeja kāpņu telpa, Alberta iela 12, Rīga.