ANDREJA UPĪŠA MUZEJĀ BŪS SKATĀMA KERAMIĶES LINDAS ROMANOVSKAS PERSONĀLIZSTĀDE “LOGS”

07/06/2018

No 16. jūnija līdz 15. jūlijam Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā, Brīvības ielā 38-4, aplūkojama keramiķes Lindas Romanovskas personālizstāde “Logs”, kur eksponēti mākslinieces pēdējo trīs gadu laikā tapušie darbi.

Folkloras festivāls “Baltica” ir Baltijas tautām nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības, tostarp arī tautas lietišķo mākslu un amatniecību. Latvijas valsts simtgades zīmē notiekošie XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki septiņās dienās dalībniekus pulcēs vairāk nekā 54 pasākumos, arī tautas lietišķās mākslas izstādēs. Andreja Upīša memoriālais muzejs šo svētku laikā gan dalībniekiem, gan pilsētas viesiem un jebkuram rīdziniekam piedāvā apmeklēt keramiķes Lindas Romanovskas darbu izstādi “Logs”.

Linda Romanovska ir beigusi studijas Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļā, Erasmus apmaiņas programmas ietvaros studējusi Akademie der Bildenen Kunste Minhenē, un par vienu no saviem svarīgākajiem skolotājiem uzskata Latgales keramiķi Evaldu Vasilevski. Māksliniece ir Tukuma Mākslinieku grupas biedre, Kandavas amatnieku biedrības biedre, ik gadu organizē Kandavas Mākslas plenēru, kā arī ir piedalījusies un rīkojusi daudzas izstādes un kultūras un mākslas norises gan Latvijā, gan ārvalstīs.

Personālizstādē aplūkojami pēdējo trīs gadu laikā tapušie darbi, kuros māksliniece eksperimentē ar māla plastiku un faktūrām. Paralēli eksponētas fotogrāfijas no dažādiem Lindas Romanovskas īpašajiem dzīves brīžiem, kā arī izstādi papildina videoinstalācija ar keramiķa darba procesa attēlojumu – cepļa kurināšanu.

“Izstāde “Logs” ir veltījums manām mīlestībām – Dzimtenei, mājas sajūtai, ģimenei, draugiem, un manam mīlestības darbam – darbam ar mālu,” tā saka Linda Romanovska.

Ieejas maksa: 2.00 €.