ANDREJS UPĪTS. DIVREIZ RAKSTĪTA GRĀMATA

15/12/2017

Pagarināts izstādes “Divreiz rakstīta grāmata” eksponēšanas laiks! Izstādi ir iespējams aplūkot Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) 5. stāva ātrijā līdz 21. decembrim.

Izstāde ir veltīta latviešu rakstnieka Andreja Upīša (1877–1970) 140. jubilejai. 93 gadus ilgajā, radoši piesātinātajā mūžā rakstnieks sarakstīja 21 romānu, 10 noveļu krājumus, 2 dzejas krājumus, 30 lugas un dažus garstāstus, taču tieši romāns “Zaļā zeme” (1945) vairāku apstākļu rezultātā kļūst ne tikai par autora pazīstamāko darbu, bet arī paša rakstnieka vērtējumā nozīmīgāko artavu – ne velti Andrejs Upīts ir apgalvojis, lai viņam neliekot kapakmeni, jo viņa piemineklis ir mūža darbs – romāns “Zaļā zeme”. Kādos apstākļos top romāna manuskripts? Kādēļ tieši Otrā pasaules kara laikā rakstnieks nolemj pievērsties savam bērnības laikam – 19. gadsimta nogalei? Kas notiek ar latviešu literatūru 20. gadsimta 40. gados? Kādēļ romāns ir rakstīts divreiz? Vai romāns ir joprojām aktuāls mūsdienās? Aicinām rast atbildes uz šiem un vēl citiem jautājumiem, apmeklējot izstādi Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Piesakot individuālas ekskursijas, ir iespējams apgūt izstādes ekspozīciju plašākā stāstījumā.
Izstādi veidojis Andreja Upīša memoriālais muzejs (Memoriālo muzeju apvienība) un dizaina birojs H2E. Izstādes kurators – Mg. philol. Arnis Koroševskis. Tā tapusi ar Kultūras ministrijas finansiālu atbalstu.

Ieeja – bez maksas.

Izstādes darba laiks: pirmdienās–piektdienās no plkst. 9.00 līdz plkst. 20.00, sestdienās un svētdienās no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00.

Ekskursijas lūdzam pieteikt vismaz divas dienas iepriekš pa tālruni 67289767.